نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه خبر داد:

بنگاه های مشکل دار در کرمانشاه اکثراً نیاز به منابع مالی و تأمین نقدینگی دارند

جلسه کمیسیون امنیت کارگری شورای تامین استان کرمانشاه به ریاست حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور کریم یاوری مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه برگزار شد.
بنگاه های مشکلدار در کرمانشاه اکثراً نیاز به منابع مالی و تأمین نقدینگی دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست با تأکید بر اهمیت مسائل کارگران در نظام اسلامی تصریح کرد: در شرایطی که استان با حوادث زلزله ،سیل و کرونا روبرو بوده شاهد کاهش نرخ بیکاری بوده ایم.

وی با اشاره به این که از 51 بنگاه اقتصادی مشکل دار در استان کرمانشاه 8 واحد مربوط به تعاونی هاست، گفت: بنگاه های مشکل دار در کرمانشاه اکثراً نیاز به منابع مالی و تأمین نقدینگی دارند.

نماینده ویژه وزیر کار ادامه داد: برای کاهش هزینه های سرمایه گذاری و افزایش و ایجاد انگیزه در متقاضیان احداث بنگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی، کشوری و گردشگری و توریسم کاهش نرخ سود تسهیلات اعطایی به این دسته از متقاضیان بایستی تعدیل و مورد بازنگری قرار گیرد.

مشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: کارفرمایان بنگاه های اقتصادی مشکل دار که کارگاه آنها نیاز به اصلاح ساختار دارد می توانند از ظرفیت های قانون بیمه بیکاری استفاده کنند.

یاوری گفت: از ویژگی های قابل تحسین نیروی کار و کارگران کشور این است که قبل از تقاضای حقوق قانونی خود با کارفرمایان بنگاه های مشکل دار به چاره اندیشی برای رفع مشکلات کارگاه می پردازند و در این زمینه همراهی و همکاری های مفید و موثری را با کارفرمایان به عمل می آورند.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران با درک صحیح از مشکلات موجود با تجربه و دانش اندوخته طی سالیان متمادی کار و تولید، کمک های شایانی به کارفرمایان، مالکان و مدیران بنگاه های اقتصادی مشکل دار انجام می دهند.

یاوری افزود: حل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار در مرحله اول به عهده کارفرمایان، مالکان، سهامداران و مدیران بنگاه هاست و پس از آن دستگاه ها و سازمان های صادرکننده مجوز تاسیس پروانه بهره برداری می بایستی همراهی لازم با بنگاه را به عمل آورند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: به منظور تسهیل و رفع موانع و مشکلات بنگاه های اقتصادی استان تعداد  107 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده و مشکلات حدود 726 بنگاه اقتصادی مطرح و مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۴,۷۳۰
کلیدواژه ها: کریم یاوری,سفر مشاور وزیر کار به استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید