مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

اشتغال بیش از 900 نفر از طریق کاریابی های استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : از ابتدای امسال تاکنون تعداد 987 نفر جوینده کار از طریق مراکز کاریابی های غیر دولتی مشغول به کار شده اند.
اشتغال بیش از 900 نفر از طریق کاریابیهای استان لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب  با اشاره به نقش موثر کاریابی ها در معرفی مشاغل مناسب کارجویان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 476 نفر در مراکز کاریابی غیر دولتی استان لرستان ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد هزار و 262 نفر مرد و هزار و 214 نفر زن بوده‌اند.

وی افزود: از دو هزار و 476 نفر تعداد 987 جویای کار در بخش‌های خدمات، صنعت، خدمات ، بخش خصوصی و تعاونی های استان به کار گمارده شدند که از این تعداد 434 نفر زن و 553 نفر مرد بوده‌اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: بیشترین کسانی که در مراکز کاریابی استان ثبت نام کردند در رده سنی 25 تا 34 سال قرار داشتند و بیشترین آنها دارای مدرک لیسانس بوده‌اند.

وی تصریح کرد: 94 نفر از این جویندگان کار فاقد مهارت لازم بودند که به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شدند که از این تعداد نیز 61 نفر زن و 33 نفر مرد بود.

آشتاب به فعالیت 18 مرکز کاریابی ( 17 کاریابی داخلی و یک کاریابی فرصت‌های شغلی خارجی) در سطح استان اشاره کرد و گفت: کاریابی ها و مراکز مشاوره شغلی غیر دولتی بازوی توانمندی برای دولت در شناسایی فرصتهای شغلی و تامین نیروی کار به شمار می روند و سهم بالایی در ایجاد اشتغال داشته و با هدف ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصت‌های شغلی، تامین نیرو برای کارفرمایان و معرفی کارجویان آماده به کار در فرصت‌های شغلی فعالیت می کنند .

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۳۵
کد خبر : ۲۳۴,۷۴۱
کلیدواژه ها: مراکز کاریابی,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید