برگزاری سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر / عیسی منصوری -معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

برگزاری سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر /  عیسی منصوری -معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی از برگزاری سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه سال‌جاری خبر داد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» عیسی منصوری نوشت: «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بازیگران اکوسیستم کارآفرینی کشور با توجه به وظیفه ذاتی و رسالت خود مبنی بر سیاست‌گذاری در توسعه و ترویج کارآفرینی، همه‌ساله با هدف تحول فکری، فرهنگی و آماده‌سازی افکار عمومی و تغییر نگرش آحاد جامعه نسبت به مقوله کارآفرینی اقدام به برگزاری رویداد ملی جشنواره کارآفرینان برتر در سطوح استانی و ملی می‌نماید.
بر این اساس این وزارتخانه با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی عضو شورای سیاست‌گذاری و شورای علمی جشنواره و براساس شاخص‌های نوآوری، رشد ترکیبی (رشد اشتغال و فروش طی سه سال منتهی به جشنواره)، صادرات و حفاظت از محیط‌زیست با استفاده از نظرات ارزشمند صاحب‌نظران و اساتید دانشگاهی حوزه کارآفرینی و پس از چندین مرحله داوری مجازی و میدانی و استفاده از تخصص کارشناسان دستگاه‌های تخصصی و کارآفرینان ادوار گذشته اقدام به شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر به‌عنوان عاملان ایجاد تغییرات بنیادی در کشور می‌کند.

تاکنون ۱۳ دوره جشنواره کارآفرینان برتر برگزار شده است و امسال نیز اختتامیه سیزدهمین دوره این رویداد بزرگ ملی در تاریخ ۲۹/ ۱۱/ ۱۳۹۹ در روز «اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی» به‌صورت حداکثری در فضای مجازی و حضور حداقلی با رعایت پروتکل‌ها برگزار خواهد شد. در این دوره تعداد کل ثبت‌نام‌کنندگان در ۳۱ استان، ۳۰۷۰ نفر بود که از بین کل ثبت‌نام‌شدگان، تعداد ۱۱۸۱ طرح با توجه به شاخص‌های رشد ترکیبی و نوآوری به مرحله اول داوری مجازی راه یافتند و در نهایت از بین آنها ۵۸۴ طرح با توجه به میانگین امتیازات عمومی و تخصصی به مرحله بازدید میدانی رسیدند. پس از مرحله بازدید میدانی ۲۰۵ بنگاه اقتصادی، به تایید شورای سیاست‌گذاری استان‌ها رسیده و به‌عنوان کارآفرین برتر در سطح استان انتخاب و معرفی شدند. در سطح ارزیابی کارآفرینان برتر ملی از تعداد ۲۰۵ طرح استانی بعد از پالایش، تعداد ۱۲۶ طرح به مرحله داوری مجازی ملی رسیدند و از بین آنها ۵۶ طرح کارآفرینان برتر توسط داوران ملی جشنواره مورد بازدید میدانی قرار گرفتند. پس از اتمام داوری‌های میدانی، در جلسه کارگروه علمی کلیه طرح‌ها (۵۶ طرح) توسط داوران مجددا مورد ارزیابی قرار گرفتند و در پایان ۱۱ نفر به‌عنوان کارآفرین برتر ملی و یک نفر به‌عنوان بانوی کارآفرین شایسته تقدیر انتخاب شدند که در روز ۲۹/ ۱۱/ ۹۹ معرفی خواهند شد. این جشنواره با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و از طریق ارتباط با استان‌ها در مجموعه فرهنگی- ورزشی تلاش، روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه جاری با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶
کد خبر : ۲۳۴,۷۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید