افتتاح ویدئو کنفرانسی مجتمع دامپروری 500 راسی شرکت تعاونی پیشتاز دهنگ بستک هرمزگان

همزمان با آئین افتتاح 286 پروژه بخش تعاون در کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق ارتباط ویدئویی، فاز اول مجتمع دامپروری 500 راسی شرکت تعاونی پیشتاز دهنگ بستک هرمزگان نیز با حضور استاندار هرمزگان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و فرماندار شهرستان و مدیرعامل شرکت افتتاح شد.
مجتمع دامپروری دهنگ,شرکت تعاونی,ایجاد اشتغال
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح بزرگترین مجتمع دامی استان گفت: فرهنگ تعاون و ایجاد تعاونی ها در استان قابل توجه است و با توجه به مجموع تعاونی های استان با 2 هزار و 970 تعاونی باعضویت بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر و ایجاد بیش از 77 هزار  فرصت شغلی نفر که فعالیت دارند، این بخش ظرفیت خوبی برای تولید و ایجاد اشتغال است.
 
فریدون همتی افزود: این تعاونی ها در بخش های مختلف اقتصادی، کشاورزی، صنعت، خدمات و بازرگانی در 14 گرایش مختلف فعالیت دارند و تشکیل یک هزار و 14 تعاونی و جذب بیش از 18 هزار عضو و 11 هزار و 760 فرصت شغلی و همچنین صادرات 824 میلیون دلار و تشکیل 167 تعاونی بانوان از جمله اقدامات مهم بخش تعاون استان در دولت یازدهم و دوازدهم است.
 
وی اضافه کرد: صید بیش از 80 درصدی آبزیان استان، حمل ونقل کالاهای صادراتی و وارداتی از بنادر استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس و برعکس، حمل و نقل صد درصدی دریایی مسافر و بار از بنادر استان به کشورهای حوزه خلیج فارس، توزیع 70 درصدی مواد سوختی مورد نیاز استان، انجام شدن حجم وسیعی از حمل و نقل بار جاده ای  و احداث 38 هزار واحد مسکن مهر توسط تعاونی های استان از مهم ترین شاخص های این بخش اقتصادی است.
 
همتی اظهارکرد: یکی از راههای توزیع ثروت و عدالت اقتصادی توسط بخش تعاون انجام می شود  و از جوانان استان انتظار داریم که با تشکیل تعاونی های نوین به حوزه اقتصادی و اشتغال ورود کنند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در حاشیه افتتاح بزرگترین مجتمع دامی استان گفت: فاز اول این مجتمع دامپروری با 500 راس گاو شیری، دارای ظرفیت تولید سالانه 4000 تن شیر از طریق بهره گیری از بروز ترین دستگاه ها و تجهیزات مکانیزه شیر دوشی را دارد.
 
"هادی ابراهیمی" افزود: تمامی زیر ساخت های موجود در این مجتمع، ظرفیت توسعه دامداری تا 2000 راس را دارا ست که در صورت تأمین اعتبار در آینده این مهم نیز قابل تحقق خواهد بود.
 
وی اظهارکرد: شرکت تعاونی پیشتاز دهنگ بستک در سال 92 با عضویت 20 نفر  و با اشتغالزایی 40 نفر به منظور تولید شیر، گوشت و کود در روستای دهنگ شهرستان بستک با ظرفیت اسمی 1300 راس به ثبت رسیده است.
 
ابراهیمی اضافه کرد: عملیات اجرایی طرح مجتمع دامپروری این تعاونی که بزرگترین مجتمع دامی هرمزگان است در زمینی به مساحت 22 هکتار با سرمایه گذاری250 میلیارد ریال به اجرا درآمده است که 80 میلیارد ریال آن از محل تسهیلات پرداختی به تعاونی( 50 میلیارد تسهیلات طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری – 30 میلیارد منابع داخلی بانک کشاورزی) و مابقی نیز توسط اعضا تامین شده است.
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۰۷
کد خبر : ۲۳۴,۷۹۶
کلیدواژه ها: افتتاح ویدئو کنفرانسی مجتمع دامپروری 500 راسی شرکت تعاونی پیشتاز دهنگ بستک هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید