یاوری در یازدهمین نشست شورای هماهنگی مدیران رفاه در کرمانشاه:

بیش از 1100 واحد مشکل دار در کشور شناسایی شده است

کریم یاوری در یازدهمین نشست شورای هماهنگی مدیران رفاه در کرمانشاه گفت:بیش از 1100 واحد مشکل دار در کشور شناسایی شده است که 53 واحد مشکل دار و بحرانی در استان کرمانشاه قرار دارند.
بیش الز 1100 واحد مشکل دار در کشور شناسایی شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یازدهمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه وظیفه ذاتی وزارت را خیلی گسترده و متنوع توصیف کرد و گفت: تقریباً 50 درصد از جمعیت کشور مخاطب وزارت هستند و خدمت به این جامعه هدف، مدیرانی پرتلاش، پرکار و معتقد به خدمت را می طلبد، که خوشبختانه در مجموعه مدیران استان کرمانشاه این همت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شناسایی بنگاه های مشکل دار از سال 1388 در دستور کار وزارت قرار گرفته، افزود: تاکنون بیش از 1100 واحد مشکل دار در کشور شناسایی شده که 50 واحد مشکل دار و سه واحد بحرانی در استان کرمانشاه هستند و تلاش برای رفع مشکل آنها آغاز شده است.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص موضوع رسیدگی به واحدهای مشکل دار توسط وزارت خانه گفت: حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار در مرحله اول به عهده مالکان، سهامداران کارفرمایان و مدیران بنگاه اقتصادی در مرحله بعد سازمانها و دستگاه‌های صادر کننده مجوز تأسیس و پروانه بهره برداری می بار می‌بایست بنگاه اقتصادی که دچار مشکل شده است را یاری نمایند و همچنین بانک‌های پرداخت کننده تسهیلات که در ایجاد و احداث بنگاه مشارکت دارند برای برون رفت از مشکل بنگاه اقتصادی مشکل دار را کمک کنند و نهایتاً موضوع در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید که به به ریاست استانداران و با حضور اعضای مرتبط تشکیل می‌ شود مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

کریم یاوری گفت: اگر مشکل بنگاه با مصوبات کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استانی حل و فصل نشود می‌بایست مراتب توسط رئیس و یا دبیر کارگروه استانی به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ملی مستقر در وزارت صنعت معدن و تجارت منعکس شود.

وی افزود: برای چاره اندیشی در حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار باید به عوامل بروز مشکل در درون کارگاه و بیرون کارگاه همزمان توجه کرد بنگاه اقتصادی مشکل دار بنگاهی است که به دلیل اشکال در یکی از عوامل تولید همانند (سرمایه نیروی انسانی و ماشین آلات) در درون بنگاه و یا عوامل اثرگذار بیرون از کارگاه دچار اختلال در روند فعالیت اقتصادی و یا ایفای تعهدات از جمله پرداخت مطالبات قانونی کارگران و یا بدهی بنگاه شده باشد.

یاوری با بیان این که صیانت از نیروی کار و حفظ فرصت های شغلی موجود و تثبیت اشتغال از وظایف اصلی وزارت خانه می باشد گفت: اصلاحات و تغییرات در قوانین و مقررات باید برای همراهی با تولید، صیانت از نیروی کار، پایداری بنگاه اقتصادی و توسعه و تثبیت اشتغال باشد.

حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و رئیس شورای هماهنگب مدیران رفاه در استان نیز در ادامه گزارشی از عملکرد  شورا و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را ارائه نمود و گفت: وفاق و همدلی خوبی بین مدیران عضو شورای هماهنگی در استان وجود دارد و کاهش چشمگیر نرخ بیکاری از اثرات این وفاق و همبستگی است.

حسن عزیزی افزود: با تدوین سند اشتغال استان و با محور قرار دادن این سند به همراه اسناد دیگر مانند سند اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار و رصد آن در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، نرخ بیکاری استان به ۱۲ و ۴ دهم درصد رسیده است.

وی ادامه داد: کرمانشاه در جذب اعتبارات اشتغالزا از جمله اشتغال روستایی، صیانت از اشتغال در ایام کرونا و برنامه های ذیل سیاست های فعال بازار کار مانند طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، مشوق‌های بیمه‌ای از لحاظ عملکردی پیشتاز بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه  7 درصد منابع اشتغال روستایی و عشایری کشور به استان کرمانشاه تخصیص یافته است، گفت: خوشبختانه با توجه به وجود قابلیت جذب و توجه ویژه دولت به اشتغال استان کرمانشاه،  همه منابع تخصیص یافته در راستای ایجاد اشتغال جذب شده است.

گفتنی است : در این نشست که در محل سالن آمفی تئاتر بانک رفاه کارگران استان و به میزبانی بانک توسعه تعاون برگزار شد، هرکدام از مدیران عضو شورای هماهنگی به نوبه خود گزارشی از برنامه ها و عملکرد حوزه کاری خود و همچنین مشکلات و موانع موجود قابل طرح  و پیگیری در ستاد را ارائه نمودند.

 

 

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۴,۸۱۸
کلیدواژه ها: کریم یاوری,یازدهمین نشست شورای هماهنگی مدیران رفاه در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید