برگزاری سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های ایلام با حضور نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان ایلام با حضور کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، شیرخانی مدیرکل و رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کلیه مدیران عضو شورای هماهنگی استان در محل سالن جلسات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد.
برگزاری سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های ایلام با حضور نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش روابط عمـومی اداره کل تعـاون کـار و رفـاه اجتمـاعی استان ایلام، در این جلسه یاوری  اظهار کرد: حوزه ها و بخش های کاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بسیار بزرگ و گسترده است به همین دلیل شورای هماهنگی در استان ها یک تدبیر خوبی است که می تواند در انجام خدمات به مردم و رفع مشکلات آنها بسیار کمک کند.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون در ادامه گفت: حدود ۵۰ درصد جمعیت استان جامعه مخاطب زیرمجموعه وزارت تعاون هستند که اقشار مختلف از کارگر، بیمه شده، بازنشسته، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و بیمه عشایری و روستایی را شامل می‌شوند.
کریم یاوری افزود: به این جامعه بزرگ خدمات متنوع ارائه می‌شود که شایسته قدردانی است و هرچند در مسیر کار با دشورای مواجه می‌شویم اما یکی از وظایف ما جلب رضایت خدمات گیرندگان است.
یاوری گفت: مشکلات بنگاه های اقتصادی به دو دسته درون کارگاهی و برون کارگاهی دسته بندی می شود.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: داشتن مهارت و نیروی کافی در بنگاه های مشکل دار را می توان در زمره مشکلات درون کارگاهی قلمداد کرد که در اینجا نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ادارات کل استانی این سازمان در یاری کردن مدیران بنگاه ها برای غلبه براین مشکل بسیار مؤثر است.
وی با اشاره به وظایف کار گروه های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون ها و تشکلات کارگری گفت: تشکیل جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور تشکلات و کمیسیون های کارگری و کار گروه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به همراه هم افزاری و تبادل اطلاعات نقش بسزایی را در رفع مشکلات تولیدی و گره گشایی مشکلات بنگاه های تولیدی خواهد داشت

یاوری گفت:حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی در مرحله اول به عهده کارفرمایان و مالکان و سهامداران بنگاه های تولیدی و در مرحله بعدی برعهده دستگاه ها و سازمان های صادر کننده مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری و بانک هایی است که با پرداخت تسهیلات در ایجاد یک واحد تولیدی مشارکت دارند،می باشد.
وی ادامه داد:وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز به جهت صیانت از نیروی کار و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها و تثبیت اشتغال و پایداری تولید برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار حضور فعال و موثری در کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری در استان ها دارد.
در این جلسه هریک از مدیران کل حاضر در جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و تلاشهای دستگاه مربوطه ‏به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.‏

یاوری در سفر یک روزه خود به ایلام علاوه بر حضور در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جلسه شورای معاونین اداره کار در استان از شرکت پرریس و دی کلینیک تامین اجتماعی نیز بازدید کرد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸
کد خبر : ۲۳۴,۸۲۳
کلیدواژه ها: شورای مدیران, مشاور وزیر, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید