مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایلام: راه اندازی سامانه جامع روابط کار باعث شفافیت در قراردادهای نیروی کار می شود

جلسه بررسی مسائل و مشکلات سامانه جامع روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با حضور آزادی مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار و کارکنان حوزه روابط کار اداره کل کار ایلام در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
راه اندازی سامانه جامع روابط کار باعث شفافیت در قراردادهای نیروی کار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، آزادی گفت: سامانه جوامع روابط کار دارای ۲۲ زیرشاخه بوده که در گام اول بایستی کارگران و کارفرمایان با مراجعه به دفاتر پیشخوان و بعد از احراز هویت، به منظور ثبت نام نهایی اقدام کنند.

وی ادامه داد: راه اندازی سامانه جامع روابط کار باعث شناسایی و شفافیت در وضعیت قراردادهای نیروی کار می شود و تمامی دادخواست ها در این سامانه ثبت خواهند شد و با انعکاس شفاف روابط بین کارگر و کارفرما، سامانه اجازه ثبت قرارداد سفید امضاء را نمی دهد.

مشاور وزیر کار تصریح کرد: ثبت الکترونیکی شکایات (دادخواست) کارگران بدون مراجعه حضوری به مراجع حل اختلاف و ثبت قراردادهای کار نیروی انسانی توسط کارفرمایان یکی از ویژگی‌های سامانه جامع روابط کار است.
آزادی ادامه داد: کاهش سطح تردد ارباب رجوع و شرکای اجتماعی در ادارات وارائه خدمات به شکل سریع و شفاف را از دیگر قابلیت های این سامانه است و ارتقای کیفیت وتسریع در روند ارائه خدمات به کارگران وکارفرمایان استان ازطریق پرونده الکترونیکی هرفرد درسامانه جامع روابط کارصورت می گیرد

وی گفت: با پیگیری های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سال های اخیر گام های موثری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت ارائه خدمات الکترونیکی به جامعه هدف برداشته شده است.

وی گفت: این مرکز براساس تنوع سؤالات در حوزه‌های مختلف روابط کار، به‌خصوص حوزه جبران خدمت، مراجع حل اختلاف و بیمه بیکاری، بازرسی کار، شکایات کارگری، طبقه بندی مشاغل و مشاغل سخت وزیان آور پاسخگوی سوالات جامعه کار وتولید در سراسر کشور است.

آزادی اظهار کرد: متقاضیان می توانند برای مشاوره رایگان و دریافت پاسخ سوالات خود، در حوزه‌های مختلف روابط کار از جمله مراجع حل اختلاف، بیمه بیکاری، بازرسی کار، شکایات کارگری، طبقه بندی مشاغل، تشکل های کارگری و کارفرمایی، مشاغل سخت و زیان آور و ... در تهران بدون کد و در کلیه شهرستان ها با شماره گیری ۲۵۰۰-۰۲۱ با این مرکز ارتباط برقرار کنند.

گفتنی است در این جلسه معاون روابط کار و سایر کارکنان مسایل و مشکلات خود را در خصوص سامانه جامع روابط کار مطرح کردند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷
کد خبر : ۲۳۴,۸۲۷
کلیدواژه ها: سامانه جامع روابط کار, مشاور وزیر ,ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید