مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی ،کشاورزان ، روستائیان و عشایر:

نا امیدی در روستاییان، موجب مهاجرت آنان می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستاییان و عشایر در سفر به استان گلستان با ائمه جمعه این استان دیدار و گفت و گو کرد.
نا امیدی در روستائیات موجب مهاجرت می شود
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان ، روستائیان و عشایر" علی شیرکانی " با حضور در شورای سیاست گذاری و گردهمایی ائمه جمعه استان گلستان با امامان جمعه این استان دیدار و گفتگو کرد.
شیرکانی در این دیدار به خدماتِ پس از پیروزی انقلاب در روستاها اشاره کرد و گفت: امروز همه ما می دانیم که به برکت انقلاب در دور افتاده ترین روستاهای این کشور امکانات و تاسیساتی همچون آب، برق، تلفن، اینترنت وجود دارد و مردم از آن بهره مند هستند .
 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی ،کشاورزان ، روستائیان و عشایر تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های دیرینه کشاورزان، روستاییان و عشایر برای زمان پیری و کهولت سن آن‌ها، نداشتن بیمه‌های اجتماعی بود و همین دغدغه و نگرانی از آینده، موجب می‌شد که روستائیان در دوران سالمندی به شهرها مهاجرت کنند و مسائل حاشیه نشینی در کشور اتفاق افتاد.
شیرکانی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب، نظام حاکم بر جمهوری اسلامی بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی با ایجاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ساز و کاری را فراهم کرد که یک روستایی به ذات روستایی بودنش بتواند با حمایت دولت تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرد.
وی ضمن بیان سه خدمت اصلی در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در زمینه مستمری‌های ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت، به حمایت‌های دولت و نمایندگان مجلس شورای از صندوق اشاره کرد و افزود: امسال در پانزدهمین سال تاسیس این صندوق توانستیم طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در آبان ماه اجرا کنیم و مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران را نیز از ابتدای سال جاری به حساب آنان واریز کردیم.
شیرکانی تاکید کرد: نگاه به کسانی که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و از خدمات این صندوق بهره مند می شوند، نگاه عزتمندانه و مطالبه گرایانه است و این موضوع در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با بحث دادن اعانه به اقشار ضعیف جامعه در نهادهای دیگر، متفاوت است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی ،کشاورزان ، روستاییان و عشایر به عیدی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم قبل از سایر صندوق‌های بیمه ای، عیدی مستمری بگیران را پرداخت کنیم و در دهه فجر امسال مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به عنوان عیدی به حساب مستمری بگیران بیمه روستائیان و عشایر واریز شد.
 
۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۳۰
کد خبر : ۲۳۵,۱۰۳
کلیدواژه ها: مهاجرت روستائیان,علی شیرکانی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید