100 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری جذب شد

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اختصاص ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی استان در سال جاری گفت: کل سهمیه اختصاصی به استان تا پایان بهمن ماه سال جاری پرداخت شده است.
100 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری جذب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، سید حفیظ الله فاضلی افزود: امسال برخلاف سالهای گذشته که پرداخت سهمیه سالیانه تا مردادماه سال بعد به طول می انجامید به رغم شیوع ویروس کرونا درسال جاری تاپایان بهمن ماه کل سهمیه اختصاصی توسط بانکهای عامل رفاه کارگران وتوسعه تعاون پرداخت شد.

وی افزود: این مشاغل در دهه‌های گذشته نتوانستند به ایجاد اشتغال پایدار منتهی شوند و لازم است دستگاه‌های متولی در این زمینه به صورت زنجیره‌ای و خوشه‌ای روند تولید و فروش را مدیریت کنند.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروهی برای شناسایی ظرفیت مشاغل خانگی در استان تأکید و تصریح کرد: عضویت دستگاهی اجرایی همچون جهاد دانشگاهی، فنی و حرفه‌ای، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و سازمان صنایع، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های متولی می‌تواند به توسعه پایدار مشاغل خانوادگی در دوران کرونا و بعد از آن منجر شود.

فاضلی یادآور شد: برنامه‌های توسعه مشاغل خانگی  باید بر مبنای نیازهای بازار تعریف شود و برای ورود به این حوزه به برنامه‌های هدفمند نیاز است.

وی تشکیل تعاونی‌های فراگیر شهرستانی برای پرورش مرغ خانگی و گسترش کارگاه‌های گوهرتراشی را  از جمله مشاغل پردرآمد خانگی دانست و گفت: در مسیر توسعه مشاغل خانگی لازم است به‌ گونه‌ای عمل شود که زنجیره تولید، بازار و مدیریت آن به درستی دیده شود.

۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳
کد خبر : ۲۳۵,۲۱۰
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی , اشتغال ,فاضلی, تسهیلات

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید