مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان:

با پرداخت بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونایی ۳۸ هزار فرصت شغلی تثبیت شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به پرداخت بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در پنج ماه گذشته، از ۳۸ هزار فرصت شغلی تثبیت شده در استان خبر داد.
با پرداخت بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونایی ۳۸ هزار فرصت شغلی تثبیت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان این که تنظیم حوزه کارکردی واحدهای تولیدی با جمعیت نیروی جویای کار در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، افزود: نرخ مشارکت اقتصادی استان گیلان در پاییز امسال ۴۴ درصد بوده که مطابق با نرخ کشوری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵ نرخ بیکاری جمعیت بالای ۱۰ سال استان ۱۱.۴ درصد است، افزود: شهرستان شفت با ۱۹ درصد، بندر انزلی ۱۷ درصد و صومعه‌سرا با ۱۶ درصد بیشترین نرخ بیکاری در استان را دارند.

وی با اشاره به اینکه متوسط نرخ بیکاری در گیلان از سال ۹۵ تا ۹۸ حدود ۱۱ درصد بوده است، تصریح کرد: نرخ بیکاری افراد بالای ۱۵ سال حدود ۱۰.۵ درصد بوده و اتصال نهادهای بازار کار به یکدیگر جهت ایجاد اشتغال یکی از سیاست‌هایی است که دنبال می‌شود.

علیزاده اضافه کرد: تمام واحدهای صادر کننده مجوز کار باید در سامانه رصد، اشتغال ایجاد شده خود را اعلام کنند تا در طول سال برای آنها برنامه‌ریزی و مشکلات سال‌های آتی را برطرف کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به این که برای برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد فعالیت‌های مشاوره‌ای برنامه‌ریزی شده است، گفت: دوره‌های آموزشی مختلف در حوزه کارگری، کارفرمایی و تعاونی برگزار می‌شود.

علیزاده با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای کارآفرینان، عنوان کرد: تاکنون سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت روستایی و عشایری پرداخت کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان ادامه داد: برای نهادهای حمایتی مانند بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.

وی با بیان این که طی پنج ماه گذشته، سه هزار و ۴۶۴ میلیارد ریال تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده از کرونا پرداخت قطعی شده است، اظهار کرد: این میزان تسهیلات برای تثبیت شغل بیش از ۳۸ هزار نفر است.

۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۳۵,۲۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید