ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در قزوین به کاریابی‌ها واگذار شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: براساس مفاد ۱۲۱ و ۱۲۲ قانون کار، ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی استان واگذار شد.
ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در قزوین به کاریابی‌ها واگذار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ،رضا گروسی  افزود: متقاضیان به سهولت می توانند با ثبت درخواست های خود در سامانه https://atba.mcls.gov.ir و مشخص کردن کاریابی مدنظر در شهرستان محل فعالیت برای انجام فرایند صدور مجوز کار از طریق سامانه اقدام کنند.

وی گفت: برون سپاری این خدمت برای اولین بار در استان قزوین انجام شده است و هزینه های دولتی بابت صدور و تمدید پروانه همچون گذشته خواهد بود.

گروسی افزود: برون سپاری کارت موقت کار مرتبط با پناهندگان جمعی افغانی و اتباع عراقی (آمایش ۱۵ و ۱۴ ) قبلا به دفاتر اقامت و اشتغال اتباع خارجی واگذار شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: براساس ماده ۱۲۰ قانون کار، اشتغال اتباع خارجی در کشور نیازمند دریافت پروانه کار است که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس ماده ۱۲۱ تا ۱۲۹ قانون کار آن را صادر می‌کند.

وی اضافه کرد: جریمه اشتغال اتباع غیرقانونی پنج برابر حداقل دستمزد در یک روز تعیین شده است و اتباع خارجی موظف به دریافت پروانه کار برای اشتغال در مناطق مصوب و مجاز هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به مناطق مصوب در استان برای تردد اتباع خارجی، گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، تردد اتباع خارجی در شهرستان های آبیک، بویین زهرا، تاکستان،آوج و البرز غیرقانونی است و کسانی که کارت آمایش اتباع را دریافت کرده‌اند می‌توانند در کوهین، قزوین و الموت حضور و اشتغال داشته باشند.

۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷
کد خبر : ۲۳۵,۲۲۶
کلیدواژه ها: ساماندهی, اشتغال اتباع خارجی, قزوین , کاریابی‌ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید