مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: با تدوین سند اجرایی اشتغال گام های مؤثری برداشته شده است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست با رئیس دادگستری شهرستان سرپل ذهاب و مسئولین قضایی شهرستان گفت: بر اساس داده های سامانه رصد در دولت دوازدهم شهرستان سرپل ذهاب با ایجاد 13 هزار و 329 فرصت شغلی بعد از مرکز استان بیشترین آمار ایجاد فرصت های جدید را داشته است.
ایجاد 13392 فرصت شغلی در شهرستان زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت نرخ بیکاری و اقدامات انجام شده در حوزه ایجاد اشتغال و همچنین مسائل حوزه روابط کار و مشکلات شرکت های تعاونی و تعاونی مرزنشینان دشت ذهاب را ارائه کرد و در این خصوص گفت: در دو سال گذشته برای توسعه اشتغال استان و شهرستان های تابعه با تدوین سند اجرایی اشتغال گام های مؤثری برداشته شد که خوشبختانه نرخ بیکاری در استان و شهرستان های تابعه به طور چشمگیر کاهش یافت و در پاییز امسال به ۱۲ و ۴ دهم درصد رسیده است.

 حسن عزیزی تصریح کرد: با وقوع زلزله در شهرستان سرپل و تخصیص اعتبارات ویژه مناطق زلزله علاوه بر جذب حداکثری به منظور جبران خسارت های وارده به بنگاه های اقتصادی اشتغالزا، تهدید زلزله به یک فرصت تبدیل شد و علاوه بر احیا واحدهای خسارت دیده، فرصت های شغلی جدید ایجاد شد و امروز شاهد کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی و امید و نشاط در سطح شهرستان سرپل ذهاب هستیم.

 وی افزود : با جذب 187 میلیارد تومان از محل اعتبارات اشتغالزایی روستایی  و عشایری و اعتبارات ویژه مناطق زلزله زده، بیش از 6900 فرصت شغلی در شهرستان سرپل ذهاب ایجاد شده است.

 عزیزی در ادامه با اشاره به اینکه با شیوع بیماری کرونا و در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا علاوه بر برقراری مقرری بیمه بیکاری کارگرانی که شغل خود را از دست دادند، در حمایت از 700 فرصت شغلی آسیب دیده بیش از 5 میلیارد تومان به بنگاه های آسیب دیده در شهرستان تسهیلات پرداخت شده است.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص مشکلات پیش آمده تعاونی مرزنشینان دشت ذهاب اظهار امیدواری کرد: با همکاری و همراهی فرمانداری شهرستان و حمایت های دستگاه قضایی شهرستان بزودی مشکلات و اختلافات بین مدیران شرکت تعاونی مرزنشینان دشت ذهاب برطرف و فعالیت تعاونی از سر گرفته شود.

در این نشست محمد حسین حیدری رئیس دادگستری شهرستان سرپل ذهاب نیز ضمن اعلام آمادگی دستگاه قضایی شهرستان در حمایت از حل و فصل مسائل حوزه تعاونی ها و مسائل حوزه کارگری، گفت: هر جامعه‌ای نیازمند سه عنصر امنیت، عدالت و رفاه است و این امنیت و عدالت است که می‌تواند مقدمه‌ای برای تحقق توسعه اقتصادی کشور باشد.

 

۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۵,۲۵۲
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,محمدحسین حیدری,شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید