مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از اجرای طرح مشوق بیمه ای خبر داد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت : وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در نظردارد به منظور ایجاد تحرک بخشی بیشتر و ایجاد رونق بازار کار و کاهش اثرات منفی ناشی از کرونا طرح مشوق بیمه ای را اجرا کند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم از اجرای طرح مشوق بیمه ای خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم ، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به اجرای طرح مشوق بیمه کارفرمایی از سوی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : این طرح به منظور حمایت ازکارفرمایان ،صاحبان کسب وکارهای آسیب دیده ازشیوع کرونا و ایجاد اشتغال باترغیب وتشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید درحال اجراست.

وی افزود: براساس این طرح کلیه کارفرمایان کارگاه و موسسات درصورت به کارگیری نیروی کارجدید،مشمول استفاده از مشوق بیمه ای،حداکثربه مدت دوسال خواهندبود.

کاویانی تصریح کرد: مشوق بیمه ای وجهی است معادل حق بیمه سهم کارفرما به علاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری(جمعا23درصدحداقل دستمزدتعیین شده از سوی شورای عالی کار)که در چهارچوب این دستورالعمل ماهانه از سوی دولت به حساب کارفرما واریزمیشود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با تشریح شرایط احراز نیروی کارجدید در این دستورالعمل اظهار کرد: داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر ، دارا بودن حداکثر38سال سن که مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه میشود ، ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای و در مجموع حداکثر سابقه تامین اجتماعی انها از 36 ماه کمتر باشد از جمله شرایط نیروی کار در این طرح است.

کاویانی همچنین افزود: کارفرمایانی می توانند از مشوق بیمه ای دراین دستورالعمل استفاده کنند که بعضی از شرایط مثل داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور ، کدبیمه کارگاهی و ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای را دارا باشند.

وی متذکر شد: کارفرمایانی که نیروی کارجدید را به جای نیروی کار شاغل در کارگاه که اخراج ،مستعفی ،یا ترک کار نموده اند به کار گمارند مشمول استفاده ازمزایای این طرح نخواهند شد.

وی تصریح کرد : دفاتر مشاوره شغلی وکاریابی های غیر دولتی دارای مجوز از اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی امادگی ارائه مشاوره وثبت نام جویندگان کار و کارفرمایان جهت بهره مندی در طرح مذکور را دارند و کارفرمایان و نیروهای کار میتوانند برای ثبت نام  به سامانه ی مشوق بیمه ای  به ادرس moshavegh.mcls.gov.ir مراجعه وجهت اطلاع بیشتر با شماره 36162122 تماس حاصل کنند.

۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵
کد خبر : ۲۳۵,۳۱۲
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم,طرح مشوق بیمه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید