مراسم گشایش کافه کارآفرینی مجتمع فنی تهران برگزار شد

مراسم گشایش کافه کارآفرینی مجتمع فنی تهران با نام «کارتوق» ، با حضور رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد رضا سپهری رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، برگزار شد.
مراسم گشایش کافه کارآفرینی مجتمع فنی تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در مراسم افتتاح کافه کارآفرینی«کارتوق» همزمان با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی با بیان این که بیشترین آمار بیکاران در استان تهران مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است، بیان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان گروهی که مهارت‌های فنی و کاربردی دارند، میزان بیکاری کمتر است. مهارت‌ها در دوران پرتحول کنونی، باید قابلیت تغییر و تطبیق داشته باشند. ما هم وظیفه داریم برای مشاغلی که در آینده ایجاد می‌شود برنامه داشته باشیم. زیرا اگر آموزش مناسب نباشد، شغل ماهیت ارزش آفرین خود را از دست می‌دهد.

رضایی بختیاری در راستای همکاری‌های لازم با کافه کارآفرینی «کارتوق» اعلام آمادگی کرد تا درآینده شاهد رشد بیشتر این کافه‌ها باشیم، زیرا مشاغل و فرصت های شغلی در حال تغییر و تحول هستند. از این رو لازم است مهارت ها قدرت تغییر و تطابق داشته باشند. به روز شدن مهارت ها موضوعی است که به شاغلان امکان حفظ شغل و درآمد خود را می دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران کافه های کارآفرینی را مامور ایجاد فرصت تمرین و تجربه در به کارگیری منابع معرفی کرد و افزود: این باشگاه‌ها امکان گردهم آمدن بازیگرهای اکوسیستم کارآفرینی، تبادل نظر، مبادله تجارب، تشکیل تیم‌های همکاری، سازماندهی و حضور در عرصه‌های تولیدی و خدماتی را فراهم می‌کند.

گفتنی است، بر اساس شیوه نامه راه‌اندازی کافه‌های کارآفرینی که از سوی دفتر توسعه کارآفرینی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی تدوین شده است این کافه‌ها دارای فضاهایی پویا با امکاناتی از قبیل اینترنت، تلویزیون  هستند که در آن تیم‌ها و گروه‌های مختلف اعم از سرمایه‌داران، کارآفرینان، صاحبان ایده با یکدیگر به تبادل اطلاعات پرداخته و در جهت اجرای پروژه‌های کاری نوآورانه با یکدیگر همکاری می‌کنند. بر این اساس در سند وظایف کافه کارآفرینی مواردی همچون ایجاد شبکه سیال برای خلق نوآوری، ایجاد تعاملات اجتماعی گسترده بین اجزای اکوسیستم کارآفرینی و استفاده ازمصنوعات و فضا در تغییر رفتار و ساختار ذکر شده است.

۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۳۵,۳۷۲
کلیدواژه ها: کافه کارآفرینی مجتمع فنی تهران,کارتوق,,پروانه رضایی بختیاری,استان تهران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید