جذب 93 درصدی سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی در استان سمنان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: ۹۳.۵ درصد از سهمیه استان در بخش تسهیلات مشاغل خانگی سال جاری تاکنون جذب شده است.
جذب 93 درصدی سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری برگزار شد، سهمیه استان سمنان از محل تسهیلات مشاغل خانگی 50 میلیارد ریال دانست و گفت: تعداد زیادی از متقاضیان برای فعالیت در زمینه صنایع دستی مانند قالیبافی، گلیم‌بافی، کشاورزی، کشت گیاهان دارویی و خیاطی درخواست تسهیلات مشاغل خانگی ارائه داده‌اند.

وی با اعلام این که 58درصد از افراد دارای مهارت جویای کار در استان، از ابتدای سال جاری تاکنون به کار گمارده شده اند، گفت: ۶۱ درصد جویندگان کار استان سمنان در سال جاری را آقایان و ۳۹ درصد را  بانوان تشکیل می‌دهند.

غنیان اضافه کرد: 59درصد از جویندگان کار، دارای مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم بوده و ۴1 درصد نیز از فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

غنیان در ادامه با اشاره به این که در استان سمنان فرصت شغلی وجود دارد، اما کارگر نیست، گفت: ضرورت دارد افراد جویای کار بدون مهارت به سمت مهارت آموزی در مراکز فنی و حرفه ای هدایت شوند.

وی افزود: مدرک بدون مهارت، منجر به اشتغال نخواهد شد، در سال‌های اخیر میزان اشتغال در استان سمنان در تمامی زمینه ها اعم از استخدام ، پیمانکاری، واگذاری و صدور مجوز حدود ۱۰ هزار نفر را شامل می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: فرصتهای شغلی جدید ناشی از اجرای برنامه های اشتغالزایی استان در حوزه های مختلف از جمله اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، تسهیلات مشاغل خانگی، طرح کارورزی، مشوق های بیمه ای، فعالیتهای تولیدی، خدماتی، پیمانکاری، کشاورزی و همچنین اشتغال بخش دولتی و .... است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۳۵
کد خبر : ۲۳۵,۴۲۲
کلیدواژه ها: تسهیلات,مشاغل خانگی,کارورزی,مشوق بیمه ای,غنیان,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید