نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان:

گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته‌های کارگران

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوقی به دادخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی شود بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته‌های کارگران است.
گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته‌های کارگران

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، کریم یاوری در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی، پیگیری و رصد و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را با هدف صیانت از نیروی کار و تداوم تولید و حفظ حیات اقتصادی و تثبیت و توسعه اشتغال نیروی کار در بنگاه ها دنبال می کند.
وی اظهار کرد: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوقی به دادخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی شود بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته‌های کارگران است چرا که با حل مشکلات بنگاه‌ها، کارگران به خواسته‌های قانونی خود دست پیدا می کنند.
 مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نکته حائز اهمیت این است که کارگران به رغم تنگناهای معیشتی که با آن مواجه هستند در شرایط تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس منحوس کرونا همکاری های قابل توجه و ویژه ای را برای گذر از مشکلات اقتصادی با مدیران و کارفرمایان و سهامداران بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار به عمل می‌آورند.
یاوری ادامه داد: وجود و نقش تشکل های کارگری برای ایجاد روحیه بین کارکنان و کارگران برای پیشرفت امور و دستیابی به میزان تولید و خدمات پیش‌بینی شده و برنامه های تولیدی و خدماتی بنگاه‌های اقتصادی است، به همین دلیل نباید نقش تشکل‌های منتخب و قانونی کارگران و کارفرمایان را در این زمینه نادیده گرفت.
 مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار در مرحله اول به عهده مدیران و کارفرمایان و سهامداران بنگاه‌های اقتصادی است و در مرحله بعد سازمان‌ها و دستگاه‌های صادر کننده جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری و بانک‌هایی است که با پرداخت تسهیلات در ایجاد و احداث بنگاه مشارکت دارند.
یاوری افزود: نهایتاً اگر مشکل حل نشد کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران و با حضور اعضا و بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط تشکیل جلسه داده و در حل مشکل اهتمام می ورزند.
 وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان با همت استاندار و اعضای دخیل در امور بنگاههای مشکل دار و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌ها به نحو شایسته‌ای در جلسات مطرح و اقدامات خوبی انجام شده و در حال انجام است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۵,۴۴۹
کلیدواژه ها: کریم یاوری , سیستان و بلوچستان , شورای هماهنگی مدیران , صندوق کارآفرینی امید , ستاد تسهیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید