مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل:

سه جانبی گرایی و حفظ منافع شرکای اجتماعی رکن اصلی ساختار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل گفت: سه جانبی گرایی و حفظ منافع شرکای اجتماعی رکن اصلی ساختار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
سه جانبی گرایی و حفظ منافع شرکای اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل یازدهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با حضور نمایدگان تشکل های کارگری، کارفرمایی، بازنشستگان کشوری و لشکری، اتحادیه های شرکت تعاونی حوزه فرش، نمایندگان مراکز آزاد آموزش فنی و حرفه ای و مراکز خیریه بهزیستی به منظور بررسی و حل مسائل و موضوعات این حوزه برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل در این جلسه با بیان اینکه شرکای اجتماعی این وزارت به عنوان ضلع سوم سه جانبه گرایی محسوب می شوند، گفت: رسیدگی به مشکلات کارگران و کارفرمایان با تقویت تشکل ها و افزایش توان مطالبه گری یکی از موضوعاتی مهمی بوده که در سال های اخیر پیگیری شده است.

قاسم رحیمی با بیان اینکه برخی از موضوعات مطرح شده توسط نمایندگان تشکل ها خارج از اختیارات استان است و انتظار می رود دستگاه های اجرایی پیگیری های لازم در راستای عملیاتی سازی خواسته انجام دهند.

وی با تاکید بر این که فضای گفت وگو و ارتباط مستمر زمینه ساز آگاهی از مشکلات جامعه مخاطبین این وزارت توسط مدیران استانی است، اظهار کرد: تلاش در راستای ارتقای سطح خدمات توسط دستگاه های اجرایی، صندوق ها و بانک های زیرمجموعه با تلاش در راستای پیگیری تلخیص و تنقیح بخشنامه ها دغدغه تمامی مدیران شورای هماهنگی باشد.

در ادامه این جلسه رئیس کانون انجمن صنفی تشکل های کارگران صنعت ساختمان در توضیح دغدغه جامعه مخاطب این قشر گفت: تسریع در انجام فرایند صدور کارت مهارت توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای یکی از موضوعات مهم این صنف است .

رضا رضازاده رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی فرش دستباف استان اردبیل با اشاره به فعالیت 86 شرکت تعاونی فرش دستباف در استان اردبیل عنوان کرد: بیمه تامین اجتماعی بافندگان فرش و اعتبار دهی و به رسمیت شناختن کارت های صادره بافندگی از سوی این اتحادیه توسط بازرسین تامین اجتماعی از مطالبات قانونی این تشکل است.

برنجیان رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: با همکاری بانک رفاه کارگران تعداد 3 هزار 680 تسهیلات قرض الحسنه به صورت غیر حضوری و تماما اینترنتی به بازنشستگان تامین اجتماعی اعطا شد که نسبت به سال قبل شاهد افزایش 5 برابری تعداد تسهیلات پرداختی هستیم.

وی احداث درمانگاه تخصصی شعبه 2 تامین اجتماعی، بهرمندی کارگران بازنشسته استان اردبیل از اماکن تفریحی و گردشگری این سازمان در سطح کشور، همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری از دیگر موارد مورد نیاز جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی برشمرد.

چاکر عباسی رئیس کانون بازنشستگان صندوق بازنشستگی در بیان مطالبات بازنشستگان کشوری گفت: افزایش تعهدات بیمه خدمات درمانی، ارائه خدمات یکسان به طیف بازنشسته در مقایسه با افراد شاغل از خواسته های این کانون است.

رئیس صندوق بازنشستگی استان اردبیل با بیان اینکه 90 درصد بازنشستگان مشمول افزایش و همسان سازی حقوق ها شدند افزود: با همسان سازی حقوق بازنشستگان به طور متوسط مبلغ 2 میلیون تومان بین 30 تا 40 درصد دریافتی بازنشستگان افزایش یافت.

زمانپور رئیس کانون کارفرمایان استان اردبیل گفت: ضروری است قانونی وضع شود تا پرداخت مبلغ 4 درصد از بابت بیمه مشاغل سخت و زیان آور به صورت ماهانه و در حین کار پرداخت شود و کارفرمایان بعد از مدت 20 سال با ارقام سر سام آور از بایت پرداخت حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور مواجه نشوند.

وی در ادامه خواستار طبقه بندی مشاغل سخت و زیان آور بین 20 تا 25 سال و عضویت نماینده کانون کارفرمایان در کمیته های تخصصی تامین اجتماعی در راستای احقاق و جلوگیری از تضییع حقوق کارفرمایان شد.

نماینده کانون آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با اشاره به تاثیر مستقیم ویروس کرونا بر آموزشگاه ها خواستار حمایت دولت و اعطا تسهیلات با مبالغ بالا به این مراکز آموزشگاهی شد.

در پایان این نشست مشکلات مراکز خیریه سازمان بهزیستی بررسی شد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۳۵,۴۵۴
کلیدواژه ها: سه جانبی گرایی و حفظ منافع شرکای اجتماعی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید