مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس: بازیابی سرمایه اجتماعی حوزه تعاون اولویت امروز است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان این که بازیابی سرمایه اجتماعی حوزه تعاون اولویت امروز است، اظهار کرد: وجود این سرمایه اجتماعی برای حوزه تعاون گنجینه‌ای است که اکنون باید بررسی شود که چه اتفاقی افتاده که از این اصل مهم فاصله گرفته ایم.
بازیابی سرمایه اجتماعی حوزه تعاون اولویت امروز است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری در شورای اداری حوزه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس  گفت: زمانی خرید اقلام به قیمت تعاونی مطالبه عمومی مردم در سطح بازار بود که امروز با این اصل مهم فاصله گرفته ایم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس عنوان کرد:  بروز برخی مشکلات در این حوزه به وجود سرمایه اجتماعی حوزه تعاون آسیب زده است که در سطح فارس طی سالهای اخیر به این مساله ورود جدی شده و با تشدید نظارت‌ها نمونه ای از توانستن به عینه در این استان محقق شده است.

مختاری خاطرنشان کرد: اگر سرمایه اجتماعی در حوزه تعاون بازیابی و افزایش یابد سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد کشور نیز محقق خواهد شد.

وی توجه به حوزه آموزش و ترویج را نکته ای حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: 139 تعاونی طی سال جاری در سطح استان فارس فعال شده است که اقدامی بی نظیر بوده و اکنون 5 هزار و 700 تعاونی فعال در این استان وجود دارد.

وی ادامه داد: فارس در حوزه روستا تعاون و تشکیل تعاونی‌ها در قله قرار دارد و رتبه اول کشور را از این نظر به خود اختصاص داده که در این بخش نیز بیشترین نوع تعاونی های تشکیل شده در حوزه کشاورزی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه عنوان کرد: ۱۴ تعاونی توسعه و عمران در این استان تاکنون تشکیل شده که از این نظر رتبه نخست کشور به فارس تعلق دارد و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری نیز ۳ تعاونی از این نوع به آمار استان افزوده شود.

وی با بیان این که ۳۹۱ تعاونی مسکن فعال در این استان وجود دارد که تاکنون این شرکت ها ۲۲۰ هزار واحد مسکونی ساخته و تحویل اعضا داده اند،گفت: با وجود کرونا در سال جاری ۳۳۶ تعاونی در فارس تشکیل شده که این استان با اختلاف دو برابری نسبت به استان دوم در جایگاه نخست کشور قرار دارد.

مختاری با اشاره به اینکه ۶۳ تعاونی جدید که در سال جاری در این استان تشکیل شده در حوزه خدماتی فعالیت می کنند، افزود: ۴۰ تا ۵۰ درصد کارکنان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس تاکنون به کرونا مبتلا شده اند اما در عین حال نه تنها کار در این استان تعطیل نشده بلکه با قدرت بیشتری نیز پیگیری و دنبال شده است.

وی به ارزیابی‌های وزارتخانه در حوزه تعاون اعتراض کرد و گفت: ارزیابی های این بخش اکنون به نحوی است که کارکنان حوزه تعاون از تلاش  کردن ناامید می شوند که امیدواریم در این باره

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۵,۴۵۶
کلیدواژه ها: بازیابی,سرمایه,اجتماعی,حوزه,تعاون,اولویت,امروز,است

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید