حمایت از ۲۸۵ کودک بازمانده از تحصیل در کرمانشاه

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از اجرای طرح حمایت اجتماعی فعال از کودکان بازمانده از تحصیل در استان خبر داد.
حمایت از ۲۸۵ کودک بازمانده از تحصیل در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی در ارتباط اینترنتی با بخش خبری صدا و سیمای مرکز کرمانشاه گفت: طرح ملی کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت پایلوت در شهرستان هرسین اجرایی می‌شود.

وی  افزود: این طرح، برنامه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش و سازمان حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) است.

وی بالا بودن آمار مبتلایان به بیماری کرونا و همچنین وقوع سیل در سالهای اخیر را دلیل انتخاب شهرستان هرسین به عنوان پایلوت برای اجرای این طرح عنوان کرد.

عزیزی افزود: آموزش در سه رده کودکان در سنین ابتدایی، دوره اول دبیرستان و دوره دوم دبیرستان خارج از مدرسه از طریق مددکاری های اجتماعی و آموزش های مهارتی انجام می‌شود.

وی با بیان این که در شهرستان هرسین  ۲۸۵ کودک شناسایی شده اند، افزود: این دانش آموزان با همکاری مددکاران اجتماعی از آموزش‌های تحصیلی و مهارتی بهره مند می‌شوند.

گفتنی است : 120 هزار  کودک بازمانده از تحصیل در کشور شناسایی شده اند که از این تعداد هزار و ۹۵۰ کودک در استان کرمانشاه هستند.


۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۵,۴۷۰
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,طرح حمایت اجتماعی از کودکان بازمانده از تحصیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید