2 کارفرمای برتر سلامت محور سیستان و بلوچستان منتخب کشوری شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارفرمایان برتر سلامت محور و کارفرمای برگزیده حوزه سلامت در مقابله با ویروس کرونا سراسر کشور تجلیل شد.
2 کارفرمای برتر سلامت محور سیستان و بلوچستان منتخب کشوری شدند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با اعلام این خبر افزود: در این مراسم سیستان و بلوچستان دو نماینده داشت که بر این اساس شرکت مروارید هامون زاهدان به عنوان کارفرمای برتر سلامت محور و نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار (گروه توسعه مپنا2) به عنوان کارفرمای برتر حوزه سلامت در مقابله با ویروس کرونا معرفی و از آنها تجلیل شد.
جهاندیده اظهارکرد:  کارفرمای برتر سلامت محور  ابتدا توسط  شورای هماهنگی ارائه خدمات بهداشتی به بیمه شدگان استان ها پس از ارزیابی و بازدیدهایی که صورت می گیرد مشخص میشود که بر این اساس شرکت مروارید هامون زاهدان تولید کننده محصولات بهداشتی توانست در شاخص هایی همچون برنامه و مداخلات ایمنی و کاهش حوادث محل کار شامل اجرای برنامه مدون آموزشی در زمینه سلامت ایمنی کارکنان، پیاده‌ کردن استانداردهای ایمنی و زیست‌ محیطی، تسهیل در کاهش استرس کارکنان در محل کار، ارزیابی مخاطرات جسمی روانی و اجتماعی کارگران، مدیریت پسماند سالم و اجرای برنامه‌های خلاقانه کارفرمایان در زمینه سلامت ‌محوری موفق عمل کند و  به بعنوان کارفرمای سلامت‌محور در سطح کشور معرفی شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین به انتخاب  نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار (گروه توسعه مپنا2) به عنوان کارفرمای برتر حوزه سلامت در مقابله با ویروس کرونا هم اشاره کرد و گفت:  در شرایط سخت و دشوار همه گیری ویروس کرونا، کارفرمایان با وجود همه تنگناها و مشکلات، نه تنها اجازه نداده اند نیروی کار بنگاه تعدیل شود  یا پرداخت حقوق کارگران  به تعویق بیفتد بلکه نسبت به فرصت سازی شغلی و جذب نیروی کار جدید نیز همت گماشته اند و اقدامات پیشگیرانه مناسبی را در زمینه سالم سازی بنگاه اقتصادی و صیانت از نیروی کار خود صورت دادند.
جهاندیده در ادامه تاکید کرد: نیروی کار ماهر یکی از مهم ترین پشتوانه های پایدار هر جامعه ای به شمار می رود که تامین ایمنی و سلامت محیط های کار از اولویت و اهمیت بالایی در توسعه اقتصادی و کاهش هزینه های ناشی از آن برخوردار است.
وی افزود: در حال حاضر 51 خانه بهداشت کارگری در استان با تعداد 57 نفر بهداشت یار کار در کارگاه ها، واحدهای تولیدی و صنعتی فعالیت دارند و برای بیش از 8 هزارنفر  کارگر خدمات بهداشتی ارائه می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: طبق مفاد قانون کار، کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی با 50 نفر نیروی کار و بیشتر با هدف تامین سلامت کارگران ، اعضای خانواده های آنها و همچنین ارتقاء دانش بهداشتی و ایجاد رفتارهای مناسب بهداشتی بین کارگران و کارفرمایان مکلف به تاسیس و راه اندازی خانه های بهداشت کارگری هستند.
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۵,۵۷۳
کلیدواژه ها: کارفرمای سلامت محور , سیستان و بلوچستان , کرونا , مروارید هامون , نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار , محمد شریعتمداری , مهرداد جهاندیده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید