مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: آمار و اقدامات مرتبط با ارائه تسهیلات در ایلام قابل رصد مردم است

شکراله شیرخانی در برنامه زنده پرسمان از شبکه صدا و سیمای مرکز ایلام به تشریح آخرین اقدامات کاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام پرداخت و گفت: آمار و اقدامات مرتبط با ارائه تسهیلات در ایلام قابل رصد مردم است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام برنامه زنده تلویزیونی پرسمان:آمار و اقدامات مرتبط با ارائه تسهیلات در ایلام قابل رصد مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی در  این برنامه گفت:  طبق گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان کاهش پیدا کرده است اما این به معنای ریشه کن شدن بیکاری نیست.

وی تصریح کرد: در چهار ساله دوم دولت تدبیر و امید در استان ایلام حدود ۶۵ تا ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در نقاط مختلف استان در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، آب، خاک، کشاورزی، زیرساخت و جاده ای انجام شده است که توسعه و اشتغال در استان را در پی داشته است.

شیرخانی گفت: تاکنون ۳۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به چهار هزار و ۷۰۱ طرح اشتغال روستایی در استان توسط بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت که زمینه اشتغالزایی هفت هزار و ۱۸۸ نفر در استان را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ۱۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات کرونا تاکنون به دوازده هزار و ۶۱۲ طرح در این استان پرداخت شد.

شیرخانی اظهار کرد: ایلام دارای رتبه اول کشوری در ثبت نام متقاضیان و معرفی کارگاه‌ها به بانک‌های عامل و رتبه اول پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا به نسبت سهم ابلاغی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به طرح یارانه دستمزد اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح های یارانه دستمزد و مشوق بیمه ای در استان ۷۲۱ نفر مشغول به کار شدند.

وی اضافه کرد: طرح یارانه دستمزد سبب اشتغال ۴۰۵ نفر و طرح مشوق بیمه ای نیز۲۱۶ نفر را در استان مشغول به کار کرد.

شیرخانی به طرح کارورزی نیز اشاره کرد و گفت: استان ایلام موفق به جذب ۲۱۶ کارورز  شده است.

وی ادامه داد: تعداد تعاونی های فعال استان هزار و ۴۴۹ با عضویت ۶ هزار و ۷۰۳ نفر و ایجاد ۱۱ هزار و ۵۱۴ فرصت شغلی در استان وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: پنج هزار و ۴۶ کارگر ایلامی که همزمان با شیوع کرونا از اول اسفند ۹۸ تا پایان تیر ماه ۹۹ بیکار شده اند، مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند.

وی افزود: همچنین ۹۹۵ نفر در استان مشمول دریافت مقرری بیمه‌ بیکاری از ابتدای مرداد تا پایان بهمن امسال شده اند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱
کد خبر : ۲۳۵,۶۱۴
کلیدواژه ها: صداوسیما ,تشریح اقدامات, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید