حدود ۱۷ هزار شغل جدید در سامانه رصد گیلان ثبت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفا ه اجتماعی گیلان با بیان این که براساس تعهدات تعیین شده از سوی دولت برای دستگاه های اجرایی ۱۵ هزار و ۶۶۳ شغل پیش‌بینی شده بود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون۱۶ هزار و ۶۳۴ اشتغال جدید در سامانه رصد ثبت شده است.
حدود ۱۷ هزار شغل جدید در سامانه رصد گیلان ثبت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان ،عباس علیزاده  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان گفت: یکی از وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان رصد اشتغال ثبت شده براساس تعهدات دستگاه های اجرایی است که از ابتدای امسال تاکنون ۱۶ هزار و ۶۳۴ اشتغال جدید در این سامانه ثبت شده است.

وی با اشاره به تسهیلات حمایتی ویژه دولت در دوران شیوع ویروس کرونا برای 14 رسته شغلی و دیگرحمایت ها در این دوران افزود: در استان گیلان برای رسته های یاد شده در دو مرحله برای مشاغل رسمی و غیررسمی بیش از ۴۳ هزار نفر ثبت نام کردند که بالغ بر سه هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال توسط بانک های عامل در استان برای بیش از ۳۸ هزار از صاحبان مشاغل پرداخت شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان گفت: یکی از وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان رصد اشتغال ثبت شده براساس تعهدات دستگاه های اجرایی است که از ابتدای امسال تاکنون ۱۶ هزار و ۶۳۴ اشتغال جدید در این سامانه ثبت شده است.

وی یادآور شد: ثبت نام برای این تسهیلات در سه حوزه ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی و گردشگری تا پایان سال استمرار دارد و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه کارا در پورتال رسمی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به نشانی guilan.mcls.gov.ir  ثبت نام کنند.

علیزاده همچنین با تشریح طرح های کاروزی و برشمردن مزایا، مشوق و معافیت های این طرح برای فارغ التحصیلان و کارفرمایان افزود: در راستای اجرای طرح کارورزی در ابتدای سال جاری مقرر شد ۹۲۶ کارورز (فارغ‌التحصیل دانشگاهی) در بنگاه‌های اقتصادی استان جذب شوند که تاکنون ۹۴۲ نفر در این طرح به کار گرفته شده اند.

وی با اشاره به پرونده های مراجع حل اختلاف کار استان شامل هیات های تشخیص (بدوی) و حل اختلاف (تجدید نظر)  و اجرایی شدن سامانه جامع روابط کار (دادرسی الکترونیکی) گفت: تاکنون ۹۵۰ فقره پرونده در سامانه جامع روابط کار مطرح و در حال رسیدگی است.

علیزاده تاکید کرد: کارگران و کارفرمایان به دفاتر پیشخوان به منظور احراز هویت خود در سامانه جامع روابط کار مراجعه کنند.

وی با بیان این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اسفندماه سال ۹۸ با توجه به انتشار ویروس کرونا اقدام به بیمه بیکاری برای واجدان شرایط کرده است،  اظهارکرد: این اداره کل برای حفظ سلامت متقاضیان اقدام به راه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری کرد و در همین راستا از مرداد ماه سال‌جاری سامانه جامع روابط کار (زیرسامانه بیمه بیکاری) برای

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان مجموع تعداد ثبت نام شدگان در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری راتا کنون ۲۶ هزار و ۲۴۶ نفر عنوان و بیان کرد: از این تعداد۲۲ هزار و ۷۲۰ نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شدند.

علیزاده عنوان کرد : در سامانه جامع روابط کار نیز تاکنون افزون بر هشت هزار نفر تشکیل پرونده داده اند که برای سه هزار و ۲۱۷ نفر تعیین مقرری شده است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۳۵,۶۴۹
کلیدواژه ها: شغل جدید,سامانه رصد,وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان,عباس علیزاده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید