مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: نرخ بیکاری استان قم پایین تر از میانگین کشوری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از پایین بودن نرخ بیکاری استان نسبت به میانگین کشوری خبر داد.
کاویانی,تعاون کار و رفاه اجتماعی,استان,قم,اشتغال,کرونا,نرخ,بیکاری,یارانه,معیشتی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه هدف گذاری بحث اشتغال در استان قم برای سال 1399 تک رقمی شدن نرخ بیکاری بود، گفت: کرونا و آسیب های ناشی از آن به مشاغل، نرخ بیکاری را در بهار و تابستان سال جاری در کل کشور افزایش داد و متاسفانه تک رقمی شدن نرخ بیکاری به تعویق افتاد.

وی با اشاره به این که کاهش نرخ بیکاری در استان قم با کمک خیرین و کارآفرینان در اوایل پاییز محقق شده است، افزود: در سال جهش تولید با کمک تمام افرادی که در این مرز و بوم هستند و می خواهند چرخ اقتصاد به خوبی بچرخد، توانستیم نرخ بیکاری در استان را تک رقمی کنیم.

کاویانی با تاکید بر این که تک رقمی شدن نرخ بیکاری حاصل تلاش مسئولان دستگاهها و همکاری بخش های مختلف با یکدیگر بوده است، ادامه داد: نرخ بیکاری در پاییز سال جاری در استان تنها 8 درصد بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به این که نرخ بیکاری در استان قم از میانگین کشوری نیز پایین تر بود، افزود: در کشور نیز نرخ بیکاری در تابستان سال جاری 10 و نیم درصد بوده است و در حال حاضر به عدد 9 و چهار دهم درصد رسیده است.

وی با بیان این که نرخ بیکاری در استان قم در بهار و تابستان به 11 درصد رسیده بود ولی در پاییز کاهش یافته بود، گفت: با توجه به وجود منابع مالی حدود ۴ هزار میلیارد تومان در استان و اختصاص وام های روستایی، تسهیلات کم‌بهره و اختصاص تسهیلات کرونایی در بخش های مختلف به افراد، در کاهش نرخ بیکاری موثر بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به این نکته که ۶۰ درصد مشاغل در قم مشاغل خدماتی است و بحث گردشگری مهمترین آنها است، افزود: بخش گردشگری در استان قم از زمان شیوع کرونا تا هم اکنون بیشترین آسیب را از کرونا دیده اند.


۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
کد خبر : ۲۳۵,۶۸۲
کلیدواژه ها: کاویانی,تعاون کار و رفاه اجتماعی,استان,قم,اشتغال,کرونا,نرخ,بیکاری,یارانه,معیشتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید