مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

جذب ۳۴ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان فردوس

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی از جذب کامل تسهیلات مشاغل خانگی و جذب ۳۴ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان فردوس خبر داد.
دهمین جلسه گروه کاری اشتغال و چهارمین جلسه ستاد توسعه تعاون شهرستان فردوس برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، در این جلسه اشرفی گفت: از ابتدای سال، ۴۹ تعاونی در سطح استان به ثبت رسیده که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  رتبه دوم را در سطح کشور در موضوع تشکیل تعاونی از آن خود کرده است. 
وی با اشاره به تحقق تعهدات شهرستان فردوس در سیاست های فعال بازار کار در سال ۹۹ از جمله طرح یارانه دستمزد کارآموزی در محیط کار واقعی و جذب کامل تسهیلات مشاغل خانگی و جذب ۳۴ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال روستایی و تسهیلات تفاهم نامه ای با صندوق کار آفرینی امید، گفت: شهرستان فردوس جز شهرستانهای طراز اول استان در جذب تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا بوده و قریب به 7 میلیارد و500 میلیون تومان توسط بانکهای شهرستان به متقاضیان پرداخت شده و ۸۰ درصد طرحهای معرفی شده به بانک تسهیلات خود را دریافت کرده اند. 
غلامرضااشرفی با اشاره به سفر بهمن ماه تیم اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به شهرستان فردوس گفت: ۵۱ طرح از طرف فرمانداری برای بررسی و پرداخت تسهیلات ارائه شده که در دست بررسی است و بزودی طرح های مصوب جهت پرداخت تسهیلات به بانکهای شهرستان معرفی می شوند.
 
در ادامه جلسه حلاج مقدم فرماندار شهرستان فردوس ضمن تقدیر از دستگاه های اجرایی و اداره تعاون و بانکهای شهرستان در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و کرونا گفت: کمیته نظارت بر طرحهای اشتغال روستایی تعهدات ایجاد اشتغال بنگاه ها را رصد کنند.
وی با انتقاد از بروکراسی اداری در صدور مجوز برخی طرحها از جمله در نظام مهندسی کشاورزی، خواستار تسریع و تسهیل در صدور مجوزها و موافقت با راه اندازی کسب و کارها در سطح استان وفق مصوبه اخیر شورای عالی اداری ابلاغی رییس  جمهور شد.
 
در این جلسه تعدادی از مدیران شرکتهای تعاونی مشکلات خودرا در حوزه صدور مجوزها و تسهیلات سرمایه در گردش ارائه کردند که  اشرفی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی قول پیگیری را داد.
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۳۵,۷۹۱
کلیدواژه ها: خراسان جنوبی، تسهیلات، ستاد اشتغال، تعاونی، فعال بازار کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید