مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان خبر داد

تحقق سهم 11 درصدی تعاون در اقتصاد استان گیلان در سال 99

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در برنامه رادیویی دریچه به صورت زنده از صدای مرکز گیلان به اهم برنامه های انجام شده در حوزه تعاون اداره کل در سال 99 پرداخت.
تحقق سهم 11 درصدی تعاون در اقتصاد استان گیلان در سال 99

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان عباس علیزاه با اشاره به تشکیل 37  شرکت تعاونی با 1795 عضو و سرمایه  66 میلیارد ریال، از ایجاد ظرفیت اشتغال برای 246 نفر در یازده ماه اخیر خبر داد.

وی با بیان اینکه تشکیل تعاونی های توسعه و عمران در شهرستان ها  از برنامه های مهم در بخش تعاون است، افزود: با به ثبت رسیدن یک تعاونی در شهرستان ماسال در سالجاری، تاکنون در 8 شهرستان استان تعاونی توسعه و عمران تشکیل شده است که در تلاشیم ضمن ثبت و تشکیل این شرکت در شهرستان های باقیمانده زمینه فعالیت گسترده برای تعاونی های توسعه و عمران را نیز فراهم کنیم. 

علیزاده در ادامه با اشاره به 51 شرکت تعاونی پره صیادی فعال در استان که صد در صد صید توسط این شرکت ها انجام می‌شود تصریح کرد: از انجایی که پره های صیادی به صورت فصلی و تنها 6 ماه در سال مشغول به فعالیت هستند، دو منظوره کردن این شرکت های و بهره بردن از ظرفیت های گردشگری آنها از برنامه مهم ما است که به صورت آزمایشی برای دو شرکت تعاونی در حال اجرا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش صادارت همچنین با اشاره به  24 میلیون  دلار صادرات توسط 13 شرکت تعاونی در یازده ماه اخیر اضافه کرد: استان گیلان در راستای تحقق سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد کشور قدم های موثری برداشته و میانگین این سهم در استان تاکنون حدود 11 درصد است که خود نشان دهنده ظرفیت های بالای شرکت های تعاونی در گیلان است.

تشکیل و تقویت اتاق فکر تعاون با مشارکت کارشناسان و دانشگاهیان به منظور شناسایی و رفع مشکلات بخش تعاون، تشکیل شرکت‌های تعاونی  تامین نیاز به منظور تامین مواد اولیه و شناسایی نیاز های بازار برای اشخاص حقیقی و حقوقی، برگزاری بیش از 37000نفر ساعت دوره های آموزشی برای تعاونگران، انجام بیش از 1000برنامه نظارتی در تعاونی‌ها و افتتاح وبهره برداری از12 طرح تعاونی با سرمایه بالغ بر1023میلیارد ریال و اشتغال1220 نفر در هفته تعاون از دیگر اقدامات صورت گرفته در بخش تعاون توسط علیزاده در این گفتگو بیان شد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در بخش دوم گفتگوی خود با اشاره به فعالیت های حوزه اشتغال گفت : یکی از وظایف اداره کل رصد اشتغال ثبت شده بر اساس تعهدات دستگاه های اجرایی است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۳۵,۸۲۱
کلیدواژه ها: اقتصاد استان گیلان,توسعه و عمران,صدای گیلان,وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی,عباس علیزاده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید