مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

فعالان مشاغل خانگی در خوزستان برای بهره مندی از بیمه نام نویسی کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: امکان بهره مندی فعالان مشاغل خانگی از بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شده لذا این افراد باید در سامانه مربوطه اقدام به نام نویسی کنند.
فعالان مشاغل خانگی در خوزستان برای بهره مندی از بیمه نام نویسی کنند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ارسلان غمگین بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به منظور حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی امکان بهره مندی فعالان مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شد.
وی افزود: از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی، تعداد ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می شوند.
غمگین بیان کرد: این رشته ها مرتبط با بخش کشاورزی، فرش، صنعت، خدمات، صنایع دستی و همچنین رشته‌های فرهنگی و هنری در روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند.
وی افزود: فعالان مشاغل خانگی بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن که دارای مجوز مشاغل خانگی در ۱۴۹ رشته مورد نظر هستند  می‌توانند از مزایای بیمه های اجتماعی ( بازنشستگی ، پیری ، فوت و از کارافتادگی ) بهره مند شوند.
غمگین خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند جهت ثبت نام و عضویت در صندوق، به سامانه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نشانی www.roostaa.ir  مراجعه کنند و جهت آشنایی بیشتر متقاضیان، تمامی اطلاعات تکمیلی در سایت  وزارتخانه به نشانی https://mkh.mcls.gov.ir   در قسمت قانون و دستورالعمل بارگذاری شده است.
وی عنوان کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان‌ کارفرما و جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح در استان در حال اجرا است. متقاضیان در صورت تمایل به فعالیت در رسته های مختلف مشاغل خانگی می توانند به سامانه inhb.ir مراجعه و ثبت نام کنند.
غمگین گفت: کارشناسان‌ جهاد دانشگاهی، هماهنگی های لازم جهت مشاوره، راهنمایی، استعداد سنجی و آموزش متقاضیان را انجام خواهند داد.
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴
کد خبر : ۲۳۵,۸۶۷
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی، بیمه، غمگین، خوزستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید