مدیر کل روابط کار و جبران خدمت در خراسان رضوی تاکید کرد: تکریم کارفرمایان و کارگران و صیانت نیروی کار

مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: در تنظیم روابط کار و جبران خدمت تکریم کارفرمایان و کارگران،حفظ و صیانت از نیروی کار و نزدیک کردن دیدگاه های طرفین مدنظر است.
تاکید کرد:  تکریم کارفرمایان و کارگران و صیانت نیروی کار

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، کوروش یزدان در نشست "کمیسیون مالیات،کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و شورای گفت وگوی دولت با بخش خصوصی" که با حضور حمید رضا پناه مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و جمعی از کارآفرینان،کارفرمایان و مدیران واحد های تولیدی استان برگزار شد،  از همراهی و همفکری مدیران بنگاه های اقتصادی استان در شرایط موجود قدردانی کرد.

وی گفت: هدف گذاری و برنامه های بسیار خوبی در تنظیم روابط کار و کارگروه های مشترک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته و از دغدغه های شما به خوبی آگاه هستیم.

یزدان به لزوم برقراری فضای گفت وگو و تفاهم در جامعه کارگری و کارفرمایی اشاره و بر انجام کار کارشناسی در حوزه روابط کار و جبران خدمت و گفت وگوهای مشترک تاکید کرد. وی افزود: نگاه و وظیفه ما سیاست گذاری و تنظیم روابط کار در جامعه کارگری و کارفرمایی است و قطعاً این نتیجه با همدلی و همراهی دولت و بخش خصوصی به دست خواهد آمد و معتقدیم در این گفت وگوها باید به عزت کارگران و کرامت انسانی کارفرمایان توجه شود.

یزدان تصریح کرد: به استناد ماده 157 قانون کار در صورت هرگونه اختلاف فردی بین کارفرما، کارگر یا کارآموز که ناشی از اجرای قانون و سایر مقررات کار باشد باید در ابتدا از طریق سازش مستقیم بین کارفرما و کارگر ، نمایندگان آنها در شورای اسلامی کار یا نماینده کارگر حل و فصل شود و در غیر این صورت در مراجع حل اختلاف قابل طرح و بررسی است.

مدیر کل روابط کار و جبران خدمت ابراز امیدواری کرد: با ایجاد دبیرخانه حکمیت در خراسان رضوی ، مشارکت جامعه کارگری و کارفرمایی ،ارتقاء سطح آگاهی کارگران و حل و فصل اختلافات را شاهد باشیم.

مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر از سخنان خود به سامانه جامع روابط کار اشاره کرد و گفت: اساس کار این سامانه بر شفافیت و سلامت اداری پایه گذاری شده است و قطعاً از بروز فساد در این حوزه جلوگیری خواهد کرد .

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۶:۰۱
کد خبر : ۲۳۵,۹۰۹
کلیدواژه ها: مدیر کل روابط کار و جبران خدمت,خراسان رضوی,صیانت نیروی کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید