25میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به حوزه درمان لرستان پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 25میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر طی سه سال گذشته به فعالان بخش خصوصی حوزه بهداشت و درمان استان پرداخت شده است.
۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به حوزه درمان لرستان پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان "علی آشتاب" در آیین  بهره برداری از درمانگاه تخصصی دیابت یاس خرم‌آباد به حمایت از بخش درمان با ارائه تسهیلات اسشاره کرد و اظهار داشت: برای این مجموعه با 20فرصت شغلی نیز 23میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که یک میلیارد و 800میلیون تومان آن از محل تسهیلات فراگیر تامین شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت بیش از 290میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت  به تعداد یک هزار و 330 طرح با اشتغال 5 هزار و 501 نفر از محل اعتبارات مشاغل روستایی و عشایری در استان پرداخت شده است.

آشتاب افزود: علاوه بر پرداخت این تسهیلات و مشارکت در ایجاد طرح های روستایی، تثبیت و توسعه واحدها و افزایش فرصت های شغلی آنها نیز از طریق مشوق های دولت شامل یارانه دستمزد، معافیت بیمه ای کارفرما و کارورزی دانش آموختگان پیگیری می شود.

وی گفت: مهارت آموزی کارجویان از برنامه های اولویت دار است که در راستای اجرای الگوی آموزشی سفارش محور مبتنی بر اشتغال، تفاهم نامه ای با دانشکده فنی وحرفه ای استان منعقد شده است.

آشتاب افزود: بر این اساس همکاری در استعداد یابی، هدایت شغلی و تحصیلی، مشاوره جویندگان کار و کارفرمایان در مراکز و شعب دانشکده فنی و حرفه ای، انجام فعالیت های مشاوره ای، پژوهشی و آموزشی در زمینه های شغلی و اشتغال انجام خواهد شد و کارفرمایان می توانند برای سفارش نیروی کار ماهر به کاریابی ها مراجعه کنند و دانش آموختگانی را که از طریق دانشکده فنی و حرفه ای آموزش دیده اند جذب کنند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰
کد خبر : ۲۳۵,۹۳۵
کلیدواژه ها: تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید