تاکید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: لزوم استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی در حوزه بازرسی و روابط کار برای ارتقای سطح خدمات

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در نشست معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بازرسان کار استان اصفهان گفت: استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی در حوزه بازرسی و روابط کار برای ارتقای سطح خدمات به جامعه مخاطب امری ضروری است.
تاکید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: لزوم استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی در حوزه بازرسی و روابط کار برای ارتقای سطح خدمات

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، در این نشست کامران کلانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان  با بیان این که 12 درصد بنگاه های اقتصادی کشور در استان اصفهان مستقر هستند،  افزود: اصفهان با داشتن بیش از یک میلیون نفر بیمه  شده رتبه دوم کشور را دارد و این امر نشانگر ظرفیت بزرگ استان در صنعت و نیروی انسانی است.

 کلانی در خصوص نرخ بیکاری در استان اصفهان گفت: در پاییز 99 نسبت به بهار 99 نرخ بیکاری استان اصفهان 1.5 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان این که رتبه دوم کشوری را از نظر تعداد داخواست و آراء صادره داریم گفت: در حوزه روابط کار بالغ بر 28 هزار دادخواست ثبت کردیم که معادل9.6 درصد دادخواست های ثبت شده کشور در سال 98 است و تعداد هیأت های تشخیص نسبت به متوسط کشوری 6.5 درصد است و در مراجع حل اختلاف8.4 درصد دادخواست ها را در سطح  کشور داریم در حالی که از نظر تعداد مراجع حل اختلاف 6.1 درصد است.

 کلانی با بیان اینکه  ایجاد سامانه های شفافیت و الکترونیکی کردن خدمات دو اقدام بسیار ارزشمند بوده است افزود: لازم است از روند ارائه خدمات الکترونیک به جامعه مخاطب نظرسنجی انجام شود و میزان رضایت ارباب رجوع از الکترونیکی شدن فرایندهای انجام کار سنجیده شود.

 کلانی همچنین به استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی در حوزه بازرسی کار و روابط کار تأکیدو اظهار کرد: ایجاد شأن و جایگاه مناسب برای بازرسان کار و استفاده از ظرفیت تشکل های کارگر و کارفرمایی نقش مهمی در ارائه خدمات مطلوب به جامعه مخاطب خواهد داشت.

 وی به لزوم توجه به توانمند سازی نیروی انسانی گفت: علاوه بر تربیت نیروی انسانی در ادارات لازم است ساختار نیروی انسانی در تشکل ها را هم با محوریت جوانگرایی را هم اصلاح کنیم.

 

همچنین جلسه با رؤسای تشکل های کارگری و کارفرمایی، بازدید از شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، افتتاح طرح های توسعه شیر پگاه اصفهان و بازدید از پروژه احداث ساختمان مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار اصفهان از دیگر برنامه های سفر دو روزه  شاکرمی و همراهان وی به استان اصفهان بوده است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۲۳۵,۹۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید