مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری: طرح های کارورزی و مشوق بیمه ای دانش‌ آموختگان دانشگاهی عاملی مهم برای افزایش انگیزه‌ کارآفرینی محسوب می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: طرح های کارورزی و مشوق بیمه ای دانش‌ آموختگان دانشگاهی عاملی مهم برای افزایش انگیزه‌ کارآفرینی و اشتغال محسوب می شود.
طرح های کارورزی ومشوق بیمه ای انگیزه‌ ای برای کارآفرینی و اشتغال

به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری سید حفیظ الله فاضلی با اعلام این خبر اظهار کرد: برای حمایت از کارفرمایان، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار طرح های حمایتی درقانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی درنظرگرفته شده است که هدف اجرای این طرح ها فراهم کردن  زمینه اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و کاهش هزینه بکار گیری و جذب نیروی کار جدید برای کارفرما است.

وی تصریح کرد: در این طرح ها دولت پرداخت بیمه سهم کارفرما وسهم بیمه بیکاری جمعاًمعادل 23درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار،درصورت بکارگیری نیروی کار از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی را تعهد کرده است که به حساب کارفرما واریز می شود.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری از کارفرمایان خواست با ثبت نام در سامانه های مربوط به این طرحها نیروی کار خود را از بین متقاضیان واجد شرایط انتخاب و از مشوق های پیش بینی شده بهره مند شوند.

وی اظهار امیدواری کرد که اعضاءانجمن های صنفی کارفرمایی استان به کارفرمایان و صاحبان کسب وکار درحوزه فعالیت خود اطلاع رسانی لازم انجام داده تا بتوانند از منابع مالی که دولت در این طرح ها در نظر گرفته است در جهت رونق و توسعه کسب وکار خود استفاده کنند.


۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲
کد خبر : ۲۳۶,۰۴۶
کلیدواژه ها: طرح کارورزی , اشتغال ,فاضلی, گام اشتغالزایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید