پتروشیمی پایین‌ دست مادر، در سه شهرستان در استان کرمانشاه ایجاد می‌شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در جلسه بررسی وضعیت پتروشیمی سنقر و کلیایی گفت: پتروشیمی پایین‌ دست مادر، در سه شهرستان سنقر و کلیایی، روانسر و کنگاور در استان کرمانشاه ایجاد می‌شود.
پتروشیمی پایین‌ دست مادر، در سه شهرستان در استان کرمانشاه ایجاد می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، جلسه بررسی وضعیت پتروشیمی سنقر با حضور هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، مرتضوی فرماندار سنقر و کلیایی، حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیران شرکت و نماینده هلدینگ خلیج فارس و برخی از مسئولین شهرستانی در محل کارگاه احداث این مجموعه برگزار شد.

بررسی اجرای عملیات احداث، اعتبار و برخی از مسائل و مشکلات شرکت مذکور و پیگیری جهت تسریع و رفع این مشکلات از اهم مباحث این جلسه بود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این جلسه گفت: در راستای شکل‌گیری زنجیره ارزش محصولات نفت و پتروشیمی، شرکت‌های وابسته به پتروشیمی، وزارت نفت و هلدینگ ها در زمینه صنایع پایه و مادر وارد کار سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه شده‌اند.

 وی افزود: بر اساس آمایش و مطالعاتی که انجام شده ، سه شهرستان سنقر، روانسر و کنگاور بر اساس مزیت‌هایی که داشتند برای ایجاد پتروشیمی سطح دوم انتخاب شده‌اند که عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی سنقر آغاز شده است.

وی همچنین ادامه داد: مطالعات اولیه و مکان‌یابی در کنگاور و روانسر هم، انجام گرفته و امید است هر چه زودتر شاهد اجرای عملیات احداث پتروشیمی در این دو شهرستان باشیم.

عزیزی افزود: اجرایی شدن ایجاد این سه پروژه حاصل پیگیری‌ها و زحمات مستمر مجموعه مدیریت استان و در راس آن استاندار  و همچنین تلاش‌های مجمع نمایندگان استان و بر اساس مزیت‌های استان مانند مناطق ویژه اقتصادی، زیرساخت‌های قوی گمرکی، مرز مشترک و...شکل گرفته است.

وی افزود: امیدواریم که بتوانیم با شکل گیری سرمایه‌گذاری‌های پایین‌دست که تنوع زیادی دارند و صدها محصول مختلف را شامل و همچنین زودبازده و دارای ارزش افزوده و اشتغالزایی بالایی نیز هستند، اقتصاد استان را رونق ببخشیم.

در پایان این نشست معاون اقتصادی استاندار و هیات همراه از محل شرکت پتروشیمی سنقر و کلیایی بازدید به عمل آورد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۶,۰۶۵
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه,پتروشیمی سنقر و کلیایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید