مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

بیش از ۲۱ هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: ۲۱ هزار و ۵۵۲ طرح با اشتغالزایی برای بیش از ۳۳ هزار نفر، برای دریافت تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در سامانه کارا ثبت شده است.
بیش از ۲۱ هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت شده است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در خصوص آخرین وضعیت دریافت تسهیلات کسب و کار های به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: برای متقاضیان بیمه شده و برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به ازا هر شاغل ۱۲۰ میلیون ریال، برای کسب و کارهایی که در رسته های تعطیل شده براساس مصوبه ستاد ملی کرونا قرار دارند به ازا هر شاغل ۱۶۰ میلیون ریال و برای رانندگان مسافربری (خویش فرمای بیمه پرداز) مبلغ ۶۰ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته و پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه افراد و واحد های فاقد بیمه نیز می توانند با تاییدیه دستگاه اجرایی از برخی از تسهیلات بهره مند شوند، افزود: به این منظور اشخاص حقیقی، خویش فرما یا خود اشتغال ۶۰ میلیون ریال، واحد های کسب و کار که امکان اثبات رابطه کارفرما- کارگر وجود ندارد به ازا هر شاغل ۶۰ میلیون ریال و واحدهایی که امکان اثبات رابطه بین کارفرما- کارکن وجود دارد ۸۰ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد و مدت بازپرداخت آن با احتساب دوره تنفس ۲۴ ماه است.
وی با تاکید بر این که استاندار خوزستان در تلاش است که مجددا مبالغی را برای تسهیلات کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اخذ کند، خاطر نشان کرد: در صورت تمدید مجدد متقاضیان می توانند درخواست خود را در سامانه کارا ثبت کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: تعداد درخواست های ثبت شده در سامانه کارا تا هنگام آخرین مجوز ثبت نام بالغ بر ۲۱ هزار و ۵۵۲ طرح برای اشتغال ۳۳ هزار و ۵۹۱ نفر است که میزان تسهیلات درخواستی آنها ۳ هزار و ۵۳۴ میلیارد ریال بوده و تاکنون یک هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
غمگین عنوان کرد: تعداد ۱۷۰ پرونده برای اشتغال یک هزار و ۳۱۱ نفر نیز با مبلغ ۱۸۴ میلیارد ریال منتظر تایید دستگاه های اجرایی مربوطه است و همچنین تعداد هشت هزار و ۱۹۹ پرونده به مبلغ یک هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال در بانک ها منتظر پرداخت هستند.
وی  گفت: درخواست می کنیم بانک ها نسبت به پرداخت فوری تسهیلات کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اقدام کنند.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
کد خبر : ۲۳۶,۰۷۱
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونا، اقتصاد مقاومتی، غمگین، خوزستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید