افتتاح 80 مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی در کرمانشاه؛

مراکز مثبت زندگی نمونه ای از شفافیت،کاهش تصدی گری و موازی کاری است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در مراسم افتتاح 80 مرکز خدمات بهزیستی استان گفت: مراکز مثبت زندگی نمونه ای از شفافیت،کاهش تصدی گری و موازی کاری است.
مراکز مثبت زندگی نمونه ای از شفافیت،کاهش تصدی گری و موازی کاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مراسم افتتاح همزمان 80 مرکز خدمات بهزیستی (+ زندگی) با حضور حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه، فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه و فرحناز محمدی مدیر کل بهزیستی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این مراسم که 2400 مرکز خدمات بهزیستی (+ زندگی) به طور همزمان در سراسرکشور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور  روحانی رئیس جمهور و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد، سهم استان کرمانشاه از این مراکز دارای 80 مرکز است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این مراسم، از سازمان بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای اصلی و تاثیرگذار در حوزه رفاه اجتماعی یاد کرد و گفت: بهزیستی، به عنوان متولی ارتقاء سلامت اجتماعی منشأ خدمات ارزشمند تخصصی و حمایتی به گروه‌های مختلف جامعه است.

وی در ادامه مراکز مثبت زندگی  را نمونه ای از شفافیت،کاهش تصدی گری و موازی کاری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد.

افتتاح ۲۴۰۰ مرکز مثبت زندگی در سراسر کشور می تواند نقطه عطفی در خدمت رسانی نوین به مددجویان  باشد و بسی جای تقدیر دارد که با پیگیری و تلاش های بهزیستی استان به نسبت جمعیت، سهم بسزایی از این مراکز نصیب استان کرمانشاه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه یکی از فواید این مراکز را زمینه فراهم شدن اشتغال بیش از ۴۰۰ جوان جویای کار این استان عنوان کرد و یادآور شد: مراکز مثبت زندگی علاوه بر اشتغال مستقیم می‌تواند زمینه اشتغال جوانان و دانش‌آموختگان دانشگاهی از جمله دوره های آموزش مجازی و حضوری به صورت غیر مستقیم را فراهم کند.

فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز در این مراسم با بیان اینکه نقطه پیشرفت کشور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، نهادها و جوانان است، گفت: اگر بخش خصوصی، سازمان‌های مردم نهاد و جوانان به کمک بهزیستی بیایند، نتایج خوبی برای رسیدن اهداف پیش بینی شده خواهد داشت.

فرحناز محمدی مدیر کل بهزیستی استان نیز در این مراسم گفت: هدف اصلی ایجاد این مراکز ارائه خدمات مطلوب و تسهیل دسترسی گروه‌های هدف به خدمات سازمان بهزیستی است.

وی افزود: در این مراکز ۲۲ فعالیت قابل ارائه وجود دارد که امکان افزایش آن با توجه به تعداد مددجویان و خدمات برای سایر اقشار وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خدمات این مراکز را شامل توانبخشی، پیشگیری، غربالگری بینایی و غربالگری شنوایی عنوان کرد و گفت: این خدمات برای مددجویان و سایر افراد جامعه و به صورت الکترونیک انجام می‌شود، در این مراکز رسیدگی به مددجویان قابل رصد و گزارش است.

محمدی پرونده‌های ارائه شده به هر مرکز را یک صد و ۵۰ تا ۴۵۰ پرونده اعلام کرد و ادامه داد: هر مددکار یکصد و ۵۰ خانوار را زیر پوشش و رسیدگی دارد.

 

 

 

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۶,۰۷۷
کلیدواژه ها: افتتاح 80 مرکز خدمات بهزیستی (+ زندگی) در کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید