۳۹ مرکز مثبت زندگی در خراسان شمالی افتتاح شد

۳۹ مرکز مثبت زندگی بهزیستی خراسان شمالی، با دستور رییس جمهوری، به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح و فعالیت آن آغاز شد.
رییس جمهوری ۳۹ مرکز مثبت زندگی خراسان شمالی را افتتاح کرد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛  این مراکز به صورت همزمان در قالب ۲۴۰۰ مرکز همانند در سراسر کشور با حضور مسوولان استانی افتتاح شد.
مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی در حاشیه افتتاح این مراکز گفت: در مراکز مثبت زندگی ۲۲ خدمت پایه و عمومی در بستر الکترونیک به مددجویان این سازمان قابل ارائه است که خدمات سطح اول آن شامل مددکاری، غربالگری بینایی و شنوایی، ژنتیک، شناسایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آموزش مهارت‌های زندگی و جذب مشارکت‌های مردمی در منطقه زیر پوشش هر مرکز می شود.
اسماعیل قربانی با بیان این که راه اندازی این مراکز توسط بخش خصوصی برای ۲۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است، افزود: فعالیت این مراکز موجب کاهش ۳۵۰ هزار تردد برون و درون شهری در سال می شود.
وی با اشاره به راه‌اندازی این مرکزها با توجه به جمعیت مددجویان هدف در هر منطقه، افزود: مرکزهای مثبت زندگی به عنوان شعبی از بهزیستی، در واقع منطقه‌محور هستند و بر نقاط حاشیه شهرها و نقاط روستایی به صورت خانواده‌محور متمرکز خواهند شد.

وی افزود: خانه محور بودن، شفاف سازی، کوتاه شدن بروکراسی های اداری، تسریع روند و همچنین نظارت از بالا و پایین از طریق سطوح بالای مدیریت از دیگر ویژگی های این مراکز است.

به گفته وی سهمیه خراسان شمالی از این مراکز مثبت زندگی ۴۱ مرکز است که امروز ۳۹ مرکز آن افتتاح شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.
۱۱۲ هزار نفر از جمعیت خراسان شمالی مددی بهزیستی هستند.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که با افتتاح این مراکز ۱۸ هزار و ۶۴۴ خانوار زیر پوشش بهزیستی می توانند از خدمات مراکز مثبت زندگی برخوردار شوند.  
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۶,۱۳۰
کلیدواژه ها: مرکز مثبت زندگی,خراسان شمالی,بهزیستی,مددجویان,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید