برترین‌های سی و یکمین جشنواره امتنان فارس معرفی شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: کارگران نمونه،گروه کاران نمونه، خانه‌های بهداشت کارگری برتر و کارفرمایان سلامت محور سی و یکمین جشنواره امتنان استان فارس معرفی شدند.
برترین‌های سی و یکمین جشنواره امتنان فارس معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری  در جشنواره امتنان از کارگران و واحدهای نمونه و همایش تجلیل از کارفرمایان سلامت محور و خانه های بهداشت کارگری برتر استان فارس،گفت: براساس ماده ۱۹۵ قانون کار، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مکلف است که هر ساله نخبگان جامعه کارگری ‌و کارفرمایی را شناسایی و به جامعه معرفی کند.

مختاری افزود: ثبت نام متقاضیان مشمول در ۳ بخش صنعت ،خدمات و کشاورزی از طریق سامانه جشنواره امتنان در سراسر استان انجام و براساس مستندات ارایه شده داوری‌‌ها انجام شد.

وی با بیان این که نفرات برتر این جشنواره برای رقابت ملی معرفی و گروه داوری ملی بعد از بازدید میدانی و راستی آزمایی نفرات برتر را معرفی خواهند کرد،گفت: ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در سطح استان فارس برای رقابت در سی و یکمین دوره جشنواره امتنان ثبت نام کردند که از این میان براساس شاخص‌های تعیین شده برترین ها در ۴ بخش کارگران نمونه،گروه کاران نمونه، خانه‌های بهداشت کارگری برتر و کارفرمایان سلامت محور مشخص شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان این که در شرایط موجود باید همه تلاش‌ها برای حفظ فرصت‌های شغلی باشد،تاکید کرد: ۴۹۳ تشکل کارگری و کارفرمایی در سال ۹۲ در استان فارس وجود داشت که این تعداد اکنون به ۱ هزار و ۱۱۸ تشکل کارگری و کارفرمایی افزایش یافته است.

وی به تلاش بازرسان کار و کارشناسان بهداشت حرفه‌ای فارس از ابتدای شیوع کرونا تاکنون اشاره کرد و گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی با همه‌گیری این ویروس در محیط کارگری امر بسیار ضروری بود که در این راستا از زمان شیوع کرونا تاکنون ۷۸ هزار بازرسی از واحد‌های تولیدی استان فارس انجام شده است.

مختاری اظهار کرد: ۴۷۱ هزار ۳۲۹ کارگر بیمه شده در استان فارس وجود دارد که تاکنون ۴ هزار و ۸۷۱ نفر از این تعداد مشکوک به ابتلا به کرونا بوده‌اند که ۴ هزار و ۴۷۰ نفر مبتلا قطعی در این استان از بین جامعه کارگری ثبت شده که از این تعداد ۴ هزار و ۳۹۳ بهبود یافته و تنها ۱۲ نفر فوت کرده‌اند که این نشان از رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جامعه کار و تلاش فارس دارد.

وی با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا به 73 هزار نفر در این استان بیمه بیکاری پرداخت شده است، گفت: ۴۹۵ میلیارد تومان تسهیلات به کارفرمایان آسیب دیده از کرونا در فارس پرداخت شده که در حوزه ثبت نام این تسهیلات فارس رتبه دوم و در بخش پرداخت رتبه ۴ کشور را دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس تاکید کرد: در راستای حفظ و احیای مشاغل آسیب دیده از کرونا اقدامات زیادی در این استان انجام شده که نتیجه آن به نحوی است که اکنون از نظر تعداد بیمه شدگان براساس لیست تامین اجتماعی به نسبت بهمن ماه ۹۸ تعداد بیمه شدگان فارس ۱ ممیز ۵۶ صدم درصد رشد داشته است.

وی گفت: ۱۴ مجموعه فرهنگی،رفاهی و ورزشی کارگران با ۱۴۵ میلیارد ریال اعتبار در این چند ساله  در سراسر استان فارس ساخته و به بهره برداری رسیده است.

در سی و یکمین جشنواره امتنان استان فارس۹ نفر کارگر برتر در ۳ بخش صنعت،خدمات و کشاورزی، ۶ گروه کار نمونه ،۳ واحد کار نمونه ، ۲ کارفرما سلامت محور  و ۲ خانه بهداشت کارگری برتر معرفی و از آنها تجلیل شد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۶,۱۷۳
کلیدواژه ها: برترین‌های,سی,و,یکمین,جشنواره,امتنان,فارس,معرفی,شدند

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید