مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان برخوردار می شوند

به منظور حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی امکان بهره مندی فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شد.
بهرمندی فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه کشاورزان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و به منظور حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی امکان بهره مندی فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شد.

وی با اشاره به این که از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی تعداد ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می شود، گفت: افراد بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن که دارای مجوز فعالیت مشاغل خانگی در ۱۴۹ رشته مورد نظر رشته های مرتبط با بخش کشاورزی، فرش، صنعت و خدمات و صنایع دستی و همچنین رشته های فرهنگ و هنری در روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر 20 هزار نفر باشند می توانند از مزایا بیمه های اجتماعی نظیر مستمری بازنشستگی، پیری، فوت و از کار افتادگی بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اظهار کرد: متقاضیان در صورت تمایل به بهره مندی از این بیمه لازم است جهت ثبت نام و عضویت در صندوق، به سامانه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به آدرس www.roostaa.ir مراجعه کنند.

رحیمی گفت: مخاطبین جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاغل خانگی به آدرس https://mkh.mcls.gov.ir، قسمت قوانین و مقررات مراجعه کنید.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۳۶,۱۸۳
کلیدواژه ها: بیمه مشاغل خانگی،بهرمندی فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید