آغاز به کار ۴۲ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در سطح استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با بیان اینکه ۴۲ مرکز مثبت زندگی در استان مرکزی آغاز به کار کرده‌اند ، گفت: موسسان این مراکز افراد تحصیل‌کرده هستند که به صورت داوطلبانه از اعتبارات شخصی خود برای راه‌اندازی و تشکیل این مراکز استفاده می‌کنند.‌
آغاز به کار ۴۲ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در سطح استان مرکزی
به‌‌گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، زهرا امینی با اشاره به اهداف تشکیل مراکز مثبت زندگی اظهار کرد: ارائه خدمات مطلوب با تشکیل مراکز مثبت زندگی( مراکز خدمات بهزیستی) اولویت مهم بهزیستی است، این مراکز مزایای بهتری نسبت به سایر مراکز و موسسات دارند که به صورت غیردولتی اداره می‌شوند.

وی افزود: این مراکز بر اساس بند 4 ماده 26 قانون تنظیم‌ بخشی از مقررات مالی دولت در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مددجویان تحت پوشش و جامعه هدف از سوی بخش خصوصی تشکیل شدند و اقدامات مختلفی به جامعه هدف ارائه می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: حدود 150 نیروی مددکار روانشناس و متخصصان اجتماعی در سطح استان در این مراکز به شکل دولت الکترونیک و محله‌محور خدمت می‌کنند که این کار سبب شده تا جامعه هدف به راحتی از خدمات بهزیستی استفاده کنند.

امینی عنوان کرد: 16 مرکز مثبت زندگی در اراک فعالیت دارند و در شهرستان‌های کوچک استان نیز حداقل یک مرکز ایجاد شده به طوری که بهزیستی به ازای 450 پرونده مجوز فعالیت یک مرکز را صادر کرده است.

وی عنوان کرد: ایجاد این مراکز در مناطق حاشیه‌ای شهر مسیر دسترسی به جامعه هدف و مددجویان تحت پوشش را آسان کرده که به راحتی می‌توانند با این مراکز ارتباط برقرار کنند و از خدمات بهره ببرند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف بهزیستی ارائه آموزش‌های مختلف در زمینه نحوه زندگی مطلوب و ارتقای خدمات اجتماعی به مددجویان است، گفت: 22 فعالیت برای بهزیستی تعریف شده که موظف است این فعالیت‌ها را از طریق مراکز انجام دهد، این مراکز خانواده‌محور هستند که در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها اقدامات مختلفی برای مردم از جمله مشاوره‌های ژنتیک و پیشگیری از طلاق انجام می‌دهند.

امینی افزود: موسسان 42 مرکز مثبت زندگی افراد تحصیل‌کرده هستند که به صورت داوطلبانه از اعتبارات شخصی خود برای راه‌اندازی و تشکیل این مراکز استفاده می‌کنند.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۶,۱۹۹
کلیدواژه ها: ندگی,بهزیستی,سطح استان مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید