مدیرکل بهزیستی استان البرز خبر داد: تخصیص 1400 دوز واکسن کرونا به مراکز بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: پس از آغاز دومین مرحله واکسیناسیون در سراسر کشور هزار و 400 نفر از جامعه هدف البرزی نیز که سالمندان مستقر در مراکز نگهداری استان هستند واکسینه شدند.
تخصیص 1400 دوز واکسن کرونا به مراکز بهزیستی البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان البرز ، اسدالله حیدری با بیان این که ۱۴۰۰ دوز واکسن کرونا به بهزیستی استان البرز اختصاص داده شده، گفت: از روز گذشته واکسیناسیون افراد مقیم در مراکز سالمندان شروع شده و تا زمان واکیسنه کردن همه افراد واجد شرایط در سایر  مراکز اقامتی ادامه می‌یابد.

حیدری با اشاره به عمر کرونا در کشور که بیش از یکسال از آن می‌گذرد، افزود: در استان البرز ۵۴ مرکز نگهداری وجود دارد که از این تعداد ۲۰ مرکز سالمندان، ۱۳ مرکز معلولین ذهنی، ۱ مرکز جسمی-حرکتی ، ۱۸ مرکز اعصاب و روان و ۲ مرکز نیز مربوطه به خانه‌های کوچک ذهنی است.

مدیرکل بهزیستی استان بابیان این که ۳۲۲۹ بیمار مقیم در مراکز بهزیستی است، اضافه کرد: تعداد ۱۷۰۳ نفر نیز به عنوان پرسنل در این مراکز مشغول به فعالیت هستند که از زمان شیوع کرونا تا به امروز ۲۲ مرکز توانبخشی بهزیستی به تعداد ۷۹۵ نفر درگیر ویروس کرونا شده اند؛ ۷۳۷ نفر از این افراد به بهبودی کامل رسیده اند که نسبت به میانگین کشوری بسیار آمار فوتی پایینی داشته ایم و این نشان از تلاش شبانه روزی همکاران و شرکاری کاری ما در بخش دولتی و مراکز غیر دولتی دارد.

واکسیناسیون کرونا با اولویت مراکز سالمندان در مرکز کهریزک، زرمان و فرزانگان البرز آغاز شده است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۶,۲۲۶
کلیدواژه ها: تخصیص 1400 دوز واکسن کرونا به مراکز بهزیستی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید