برنامه‌های عملیاتی حوزه تعاون استان مرکزی ۱۰۰ درصد محقق شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: برنامه های ابلاغی و عملیاتی حوزه تعاون این نهاد در سال ۹۹، در ۱۱ ماهه امسال به صورت ۱۰۰ درصدی محقق شده است.
برنامه‌های عملیاتی حوزه تعاون استان مرکزی ۱۰۰ درصد محقق شد
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمد تقی‌آبایی افزود: تشکیل ۳۸ شرکت تعاونی و یک اتحادیه تعاونی خدماتی، جذب ۳۶۰ نفر عضو در شرکت های تعاونی و ایجاد ۴۷۲ فرصت شغلی از مهمترین برنامه‌های اجرا شده حوزه تعاون استان مرکزی در سال جاری است.
 
وی بیان کرد: ۳۰۲ مورد نظارت بر مجامع تعاونی‌های استان مرکزی، ۶۷۰ مورد نظارت عمومی بر تعاونی‌ها و صادرات ۱۳ هزار و ۴۹۵ دلاری شرکت های تعاونی از دیگر اقدامات مهم حوزه تعاون این استان است. 
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی تعاونگ‌ران به میزان۲۴ هزار و ۷۵۱ نفر ساعت، از دیگر اقدامات شاخص و مهم حوزه تعاون این استان در سال جاری است.
 
آبایی تصریح کرد: حوزه تعاون استان مرکزی در بخش امور پژوهشی که شامل برگزاری نشست‌های اتاق فکر حوزه تعاون، حمایت از پایان نامه‌های تحصیلی مرتبط با تعاون و حمایت از طرح های تحقیقاتی، مطالعاتی و پژوهش‌های کاربردی در حوزه تعاون و تعاونی ها، رتبه برتر کشور را در سال جاری به خود اختصاص داده است.
 
وی تاکید کرد: تعاون یکی از بخش های مهم و اثرگذار در اقتصاد و توسعه کشور است و استان مرکزی در این بخش توانمندی ها و قابلیت‌های خوبی دارد.
 
بر اساس اطلاعات سالنامه آماری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی،  کل تعاونی‌های این استان بالغ بر پنج هزار و ۷۱۶ واحد می‌شود که ۲ هزار و ۲۲۷ واحد آن فعال هستند.
 
تعاونی‌های استان در زمینه کشاورزی، جنگلداری،  شیلات،  صنعت، استخراج معدن، ساختمان سازی، حمل و نقل، انبارداری، ارتباطات، واسطه‌گری مالی، عمده فروشی، خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی فعالیت دارند.
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۶,۲۴۳
کلیدواژه ها: حوزه تعاون,استان مرکزی,محمد تقی‌آبایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید