مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبرداد: اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال برای حمایت از تعاونی ها

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از تعاونی ها در سال ۱۴۰۰ خبرداد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبرداد: اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال برای حمایت از تعاونی ها

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در حاشیه چهارمین جلسه "شورای عالی تعاون استان که به ریاست قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان و با حضور سید کریم حسینی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و حضور مجازی "محمدجعفر کبیری" معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، "حجت الله مهدیان" مدیر عامل بانک توسعه تعاون کشور و "مهدی حسین نژاد"مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری برگزار شد،اظهار کرد: مسایل شرکت های تعاونی در این‌ جلسه بررسی شد و با پیگیری های صورت گرفته و دستور سریع استاندار خوزستان و با تعیین زمان محدود، به زودی برطرف خواهد شد.
وی با بیان اینکه جزئیات ۲ بسته تسهیلاتی از سوی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت مجازی اعلام شد، افزود: ۴ هزار میلیارد ریال از خط اعتباری توافقنامه بین بانک توسعه تعاون و معاونت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از تعاونی های نوع جدید، توسعه عمرانی و دانش بنیان در سال ۱۴۰۰ اختصاص داده شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: همچنین تفاهمنامه ای بین معاون امور تعاون وزارت کار و صندوق کارآفرینی امید منعقد که از همان محل تفاهمنامه با ۶۶ طرح تعاونی در سطح استان به مبلغ حدود ۵۶۰ میلیارد ریال نیز اعلام شد که امید است با این تفاهمنامه تعاونی ها به بخشی از سهم واقعی ۲۵ درصد از سهم خود در اقتصاد برسند.
وی ادامه داد: به گفته استاندار خوزستان جهت تسریع و کمک به سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت از آن ها باید کاغذ بازی ها و بوروکراسی را کوتاه تر کرده تا کارآفرینان و تعاونی ها و بخش خصوصی هرچه زودتر به هدف خود که ایجاد اشتغال و یک بستر اقتصادی مناسب برای استان است، برسند.
غمگین با اشاره به اینکه ۵ هزار تعاونی فعال در خوزستان مشغول فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: در طول بیش از یکسال اخیر حمایت های خوبی در بخش تعاونی ها را در خوزستان شاهد بودیم؛ در خوزستان نیز شاهد رشد ۱۴۰ درصدی تشکیل تعاونی ها در یک سال اخیر بودیم.
وی عنوان کرد: با پیگیری های مستمر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان  و به دستور استاندار خوزستان به منظور تامین هزینه انشعاب پروژه ۳۹۵ هکتاری هندیجان، مقرر شد دو سوم هزینه از محل اعتبارات دولت و یک سوم دیگر از شرکت توزیع برق استان تامین شود.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۲۴
کد خبر : ۲۳۶,۲۵۰
کلیدواژه ها: تعاونی، شورای عالی تعاون، غمگین، خوزستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید