شریعتمداری در پایان نشست پنج ساعته شورای عالی کار: سال آینده،سال ارزشمندی در جهت افزایش تولید و صیانت از نیروی است

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : با توافق کارفرمایان و کارگران به افزایش حداقل دستمزد 39 درصد برای سال 1400 رسیدیم.
سال آینده،سال ارزشمندی در جهت افزایش تولید و صیانت از نیروی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان  نشست پنج ساعته شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1400 گفت:  بعد از چندین جلسه مذاکرات دستمزدی بین تشکل‌های کارگری و کارفرمایی کشور نشست نهایی شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت شامل وزارت امور اقتصادی و دارایی ،وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد ایران ،وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و  نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی با بیش از ۵ ساعت مذاکرات مفصل  انجام شد و در نتیجه  با توافق کارگران و کارفرمایان به افزایش حداقل دستمزد ۳۹ درصدی برای سال ۱۴۰۰ رسیدیم.
 شریعتمداری اظهار داشت: علاوه بر این حداقل دستمزد برای سایر سطوح مزدی رشد ۲۶ درصدی به اضافه 2میلیون و 483 هزارو 555 ریال ماهانه به تایید شورای عالی کار رسید.
 وی افزود : سایر آیتم های دستمزدی هم افزایش های مختلفی دارند،البته آیتم مربوط به کمک هزینه مسکن منوط به تصویب هیات وزیران است  که پیشنهاد آن به فوریت تقدیم هیات وزیران خواهد شد .
وی خاطر نشان کرد : این تصمیم  با توجه به توافق جامعه کارگری و کارفرمایی صورت گرفت و  فکر می‌کنم سال آینده، سال خوب و ارزشمندی در جهت افزایش تولید و  صیانت از نیروی کار  است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۰۴
کد خبر : ۲۳۶,۳۸۸
کلیدواژه ها: وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی,شریعتمداری,شورای عالی کار,حداقل دستمزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید