تاکید نماینده وزیر کار در شورای توسعه مکران بر استفاده از ظرفیت سواحل برای اشتغال بومیان منطقه

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای توسعه سواحل مکران بر توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، ایجاد مشاغل خرد و استفاده از نیروهای بومی به منظور اشتغال در طرح های اشتغال زایی منطقه تاکید کرد.
تاکید نماینده وزیر کار در شورای توسعه مکران بر استفاده از ظرفیت سواحل برای اشتغال بومیان منطقه

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، سیده فاطمه ذوالقدر در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارتخانه در هرمزگان افزود: حضور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان عضو شورای توسعه سواحل مکران در میان سایر اعضای این  شورا به معنای افزایش مسئولیت و ضرورت نقش آفرینی مستقیم و مجدانه همه دستگاه های تابعه در فرآیند توسعه بوده که مدیران باید در راستای توانمندی جوامع محلی همراهی لازم را داشته باشند.

وی خواستار تشکیل دبیرخانه ای پویا برای هماهنگی دستگاه ها با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به منظور استفاده از ظرفیت های این منطقه شد.

ذوالقدر اظهارکرد: مشکلات و خواسته های مدیران دستگاه های عضو و پیمانکاران منطقه در نشست ها و بازدیدهایی که از منطقه مکران صورت گرفت، احصاء شد که به وزیر محترم منعکس خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت:  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ارائه خدمات متعدد، مسئولیت زیادی را بر عهده دارد و با توجه به رویکرد توسعه سواحل مکران و افزایش جمعیت کارگری در این منطقه، دستگاه های زیرمجموعه وظایف سنگین تری بر عهده خواهند داشت.

هادی ابراهیمی افزود: همزمان با ایجاد زیرساخت ها در توسعه منطقه مکران، دستگاه های عضو شورای هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید ورود کنند تا علاوه بر پیشگیری از آسیب های احتمالی، شاهد امنیت، ایجاد توسعه پایدار و رفاه ساکنین منطقه باشیم.

وی اضافه کرد: در توسعه سواحل مکران و پس کرانه های آن، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند نقش موثر داشته باشد و دستگاه های زیرمجموعه باید برای توسعه منطقه، فعالیت ها و برنامه های خود را ارائه دهند.

ابراهیمی گفت: ضرورت دارد با هم اندیشی متفکرین، دستورالعملی برای توسعه سواحل و همچنین جوامع محلی تهیه شود.

 در این نشست، مدیران دستگاه های عضو شورای هماهنگی نظرات و پیشنهادات خود را برای توسعه سواحل مکران و توانمندی جوامع محلی ارائه کردند.

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳
کد خبر : ۲۳۶,۴۳۱
کلیدواژه ها: توانمندسازی جوامع محلی منطقه مکران,مشاور و نماینده وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید