فعالیت ۴ پایگاه خدمات اجتماعی در سکونت گاه های غیررسمی استان زنجان

مدیر کل بهزیستی استان زنجان توسعه اورژانس اجتماعی را منطبق بر آسیب‌های اجتماعی منطقه و سکونت گاه‌ها اعلام کرد و گفت: ۴ پایگاه خدمات اجتماعی، در سکونتگاه‌های غیر رسمی استان فعال است.
فعالیت ۴ پایگاه خدمات اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری، در مراسم تقدیر از کارشناسان نمونه اورژانس اجتماعی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر اورژانس اجتماعی و خودروی خدمات سیار در شهرستانهای زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده و طارم آماده ارائه خدمات و مداخله در بحران و کمک به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی است.

وی اظهار کرد: برنامه اورژانس اجتماعی تلفیقی از مداخله در بحران‌های، فردی، خانوادگی و اجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی ۱۲۳، خودروهای خدمات سیار اورژانس خدمات اجتماعی و پایگاه خدمات اجتماعی است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: خط تلفن اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از ابتدای سال جاری پاسخگوی نزدیک به ۴ هزار تماس تلفنی هم استانی‌ها بوده است و بهزیستی توانسته خدمات تخصصی خود را در اختیار آنها قرار دهد و دستیابی سریع به آمار و اطلاعات و امکان گزارش‌گیری های مستمر به منظور استفاده در تصمیم گیری های دوره‌ای یا کلان از مزایای سامانه اورژانس اجتماعی است.

محمدی تاکید کرد: مداخلات بهزیستی می‌تواند در توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی سالم نقش مهمی را ایفا کرده و بسیاری از خشونت‌های خانگی و آسیب‌های اجتماعی با مداخله تیم کارشناسی خط ۱۲۳ و خدمات سیار مرتفع می‌ شود.

وی افزود: ارائه خدمت در اورژانس اجتماعی به دو شکل خودمعرف و ارجاعی (از سوی خط اورژانس اجتماعی ۱۲۳، خدمات سیار اورژانس اجتماعی، سایر مراکز بهزیستی، مراجع قضایی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی) و به شکل سرپایی و نگهداری است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: خدمات مددکاری، روان شناسی، تربیتی، حقوقی، فرهنگی و آموزشی از جمله خدمات اورژانس اجتماعی است که بازگشت به خانواده از مهمترین اهداف آن است ولی در صورت نیاز آسیب دیدگان اجتماعی به مراکز زیر مجموعه امور آسیب دیدگان اجتماعی با توجه به شرایط مراجع (مراکز خانه سلامت، بازپروری زنان آسیب دیده اجتماعی و… ارجاع می‌شوند.

محمدی گفت: خط تلفن ۱۲۳ بهزیستی استان زنجان همه روزه و بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت تماس‌های عموم و مداخله در بحران است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰
بهزیستی استان زنجان |
کد خبر : ۲۳۶,۴۵۶
کلیدواژه ها: محمدی,مدیرکل,بهزیستی,زنجان,مددجو,حمایت,خدمات اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید