استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان یزد

استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان یزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در هشتمین جلسه کمیته استانی بیمه بیکاری با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 3 هزار و 720 نفر از فرصت بیمه بیکاری استفاده می کنند، تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا قریب به 19 هزار نفر در موج اول و تعطیل واحدهای تولیدی کار خود را از دست دادند که خوشبختانه بیش از 14 هزار نفر از ابتدای خردادماه بازگشت به کار شدند.
وی در خصوص بیمه بیکاری و شرایط استفاده از آن گفت: مطابق قانون کار جمهوری اسلامی ایران آن دسته از کارگرانی‌ که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شوند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط، می توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند.
تشکری مشمول قانون تامین اجتماعی بودن را از شرایط مهم استفاده از بیمه بیکاری عنوان کرد و افزود: در صورت مجرد بودن کارگر حداقل 6 ماه و حداکثر 36 ماه و در صورت تاهل حداقل 12 ماه و حداکثر 50 ماه مقرری بیمه بیکاری به متقاضیان واجد شرایط تعلق می گیرد.
وی با اشاره به برنامه ارتقای مهارت کارگران در ایام بهرمندی از مقرری بیمه بیکاری اظهار کرد: اگر کارگری مقرری بگیر بیمه بیکاری، مهارت داشته باشد می‌تواند در دوره های تکمیل مهارت و یا کسب مهارت‌های فنی و حرفه ای پیشرفته به صورت 100 در صد رایگان شرکت کند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: افراد از کار افتاده، کسانی که بازنشسته اند و از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند اتباع خارجی صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه شدگان اختیاری یا خویش فرما شامل بیمه بیکاری نمی شوند.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
کد خبر : ۲۳۶,۴۵۹
کلیدواژه ها: عمادتشکری, سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, بیمه بیکاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید