1112 شغل اولی در کرمانشاه از یارانه دستمزد بهره مند شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اعلام این که آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد در استان حاکی از آن است که بیش از 2 هزار و 916 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند، گفت: برای استان کرمانشاه برای سال 99 تعداد 573 سهمیه در نظر گرفته شد که تا پایان سال گذشته، 1112 قرارداد بین کارفرما و شغلی اولی در این طرح منعقد و مشغول به کار شدند.
1112 شغل اولی در کرمانشاه از یارانه دستمزد بهره مند شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه طرح یارانه دستمزد را از جمله طرح‌های اثرگذار دولت در حوزه اشتغال و از طرح های ذیل برنامه های سیاست های فعال بازار کار عنوان کرد و افزود: بر اساس طرح یارانه دستمزد در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به شکل یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

وی افزود: این طرح ابتدا در ۸ استان ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان عملیاتی شد و مدتی بعد استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و هرمزگان به این طرح پیوستند و در مجموع ۱۶ استان مشمول پرداخت یارانه دستمزد شناخته شده اند.

عزیزی جامعه هدف طرح "یارانه دستمزد" را جوانان بیکار و زنان سرپرست خانوار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاههای اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان های کم برخوردار از اشتغال را عنوان کرد.

وی همچنین اظهارکرد: برای بهره مندی از این طرح، جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز شرط سنی تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال شیوع کرونا در کشور، اجرای این طرح را با اولویت بنگاههای به شدت آسیب دیده از کرونا و فعال در یکی از ۱۴ رسته مصوب شده، در دستور کار قرار داد به نحوی که تمام استانهای مشمول طرح با توجه به بحران کرونا تحت پوشش این طرح هستند.

متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می توانند به سامانه  https://pyd.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.

 

 


۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۶,۶۷۱
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,یارانه دستمزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید