بیش از 5 میلیون نفر ساعت آموزش‌ مهارتی در کرمانشاه در سال 99 ارائه شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه از ارائه بیش از پنج میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در استان طی سال 99 خبر داد.
بیش از 5 میلیون نفر ساعت آموزش‌ مهارتی در کرمانشاه در سال 99 ارائه شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه یاور محمدی  اظهار کرد: در طول سال گذشته، دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت در قالب 11 هزار و ۴۰۰ نفر دوره آموزش در مراکز دولتی فنی و حرفه ای استان به متقاضیان ارائه شده است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته همچنین دو میلیون و ۶۵۰ هزار نفر ساعت آموزش در آموزشگاه‌های آزاد بخش خصوصی به متقاضیان ارائه شده است.

محمدی افزود: این میزان آموزش مهارتی در حالی ارائه شده که شیوع کرونا و تعطیلی مراکز دولتی و غیردولتی به ویژه در ماه‌های ابتدایی سال اثر سوء بر ارائه آموزش‌های مهارتی داشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه سپس با بیان این که در استان 18  مرکز دولتی ثابت فنی و حرفه‌ای فعال است، گفت: پنج مرکز آن در شهر کرمانشاه و مابقی در دیگر شهرستان‌ها فعال هستند.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر206   آموزشگاه آزاد بخش خصوصی در چهار حوزه خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر در استان  فعال است که در  ۳۱ رشته و ۲۲۸ حرفه آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می کنند.

محمدی با تاکید بر این که آموزش‌های مهارتی می توانند شانس دسترسی به اشتغال جوانان بیکار را بالا ببرد، افزود: آموزش‌های مهارتی شایستگی‌های فرد را برای جذب و یا حفظ بازار کار بالا می‌برد.

 


۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۶,۶۷۸
کلیدواژه ها: یاور محمدی,آموزش های مهارتی در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید