مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: 100درصد برنامه های حوزه امور اجتماعی استان در سال 99 تحقق یافت

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به نسبت عملکرد 11 ماهه به برنامه کل سال در حوزه امور اجتماعی، از تحقق 100 درصدی در اجرای این برنامه ها خبر داد.
100درصد برنامه های حوزه اموراجتماعی سمنان در سال 99 تحقق یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان به عملکرد بسیار مناسب معاونت اجتماعی اشاره کرد و افزود: هر ساله بر مبنای فصل هشتم قانون کار، در سراسر کشور جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید برگزار می شود و در استان سمنان ابتدا در سطح شهرستانها 315 پرونده متقاضی ثبت نام در سامانه امتنان تشکیل و در مرحله بعد در سطح کل استان در سه بخش اقتصادی، کشاورزی، صنعت و خدمات، در قالب کارگر، گروه کار و واحد نمونه توسط تیم داوری متشکل از دستگاه های تخصصی بخش دولتی (اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اداره کل جهاد کشاورزی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان) انتخاب و 10 پرونده به مرحله کشوری معرفی شدند. براساس پیش بینی سال 1399، این فرآیند 100 درصد محقق شد و اکنون در مرحله کشوری در حال داوری و راستی آزمایی قرار دارد. 

غنیان گفت: در بخش امور فرهنگی ذیل معاونت امور اجتماعی، چهاردهمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم برگزار شد که از استان سمنان در رشته های مختلف با شرکت 3 نفر از بانوان و 4 نفر از آقایانِ منتخب شرکت کردند که از این تعداد شرکت کننده در مسابقات کشوری، آقای سید یوسف حسینی در رشته قرائت تحقیق از استان سمنان برای اولین بار موفّق به کسب مقام سوم کشوری شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان افزود: همایش ملی تجلیل از خانه های بهداشت کارگری برتر، کارفرمایان سلامت محور و کارفرمایان مسئولیت پذیر در حوزه پیشگیری و کاهش بیماری کرونا و رونمایی از 60 عنوان کتاب و بسته آموزشی مرتبط با سلامت کارگران کشور به صورت مجازی برگزار شد که طی آئینی همزمان با سراسر کشور در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز از غلامرضا ابراهیمیان مدیرعامل شرکت سیم و کابل مغان به عنوان کارفرمای برتر با اهدای لوح تقدیر از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تندیس، تجلیل شد.

وی تصریح کرد: شرکت معدنی املاح ایران به عنوان خانه بهداشت کارگری برتر در سطح ملی و شرکت کندر به عنوان کارفرمای سلامت محور در سال 1399 شایسته تقدیر شناخته شدند.

 

۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۳۳
کد خبر : ۲۳۶,۷۲۳
کلیدواژه ها: اموراجتماعی,کارگرنمونه,مسابقات قرآن,خانه های بهداشت,سمنان,غنیان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید