سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر خبر داد: 68 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تعیین شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در اولین جلسه گارگروه اشتغال استان گفت: با جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و انجام طرح های اشتغال زایی در سال 99، تکمیل زنجیره های تولید انجام شد.
68 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تعیین شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، مصدق کشاورزی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر با تدبیر و درایت استاندار ، یکسال زودتر به پیشواز سال1400 که از سوی مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها نامگذاری شده، رفته و اثرات این تدبیر هم در ایجاد اشتغال ۲۳۵ درصدی استان و همچنین جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و انجام طرح های اشتغال زایی و تکمیل زنجیره های تولید در استان ، خروجی این تدابیر بوده است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: میزان اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری 68 میلیارد تومان تعیین شده و دبیرخانه کارگروه اشتغال استان بوشهر آمادگی پذیرش طرح ها از سوی دستگاه های اجرایی استان را دارد.
در ادامه گراوند استاندار بوشهر  با بیان این که سال 1399 سال سختی در عرصه‌های مختلف اقتصادی و شرایط کرونایی بود، اظهارکرد: همکاری مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و همچنین کارگروه اشتغال در گذر از مشکلات سال گذشته ستودنی است.
وی، با بیان این که سال گذشته با کمترین مشکل در پرداخت حقوق کارکنان مواجه بودیم، گفت: در حوزه‌های مختلف اقتصادی، تولیدی و سرمایه‌گذاری فعالیت‌های مهمی در استان بوشهر اجرا شد که نتیجه تلاش مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی است.
استاندار بوشهر بیشترین آسیب کرونا را به بخش‌های خدمات و گردشگری دانست و بیان کرد: در حوزه زیرساخت‌های گردشگری فعالیت‌های مهمی انجام شده اما به سبب شرایط کرونایی قابل استفاده نیستند که با رفع این بلا و برچیده شدن ویروس کرونا از این ظرفیت‌ها استفاده بهینه شود.
گراوند با اشاره به شعار امسال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب توجه خاصی به حوزه اقتصادی و رفع مشکلات این عرصه دارند که امسال به نام تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نامگذاری کردند.
وی، با تاکید بر عملیاتی شدن این شعار در راستای رونق تولید و رفع مشکلات تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: باید از این شعار و فرصت در رفع مشکلات سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بهره برده شود.
استاندار بوشهر رونق تولید، اشتغال‌زایی و توسعه صادرات غیرنفتی را در اولویت برنامه‌ها دانست و بیان کرد: باید مشکلات حوزه تولید برداشته شود که این مهم نیاز به آسیب‌شناسی و ارائه راهکارهای لازم برای اصلاح قوانین و بخشنامه‌ها دارد.
استاندار بوشهر، با بیان این که دشمنان، اقتصاد را مورد هدف قرار داده‌اند افزود: برای بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمنان، باید اقدامات عملی در راستای افزایش تولید و رفع موانع حوزه تولیدی و سرمایه‌گذاری برداشته شود.
گراوند با اشاره به این که فعالیت سیستم نظارتی در جامعه باید به مانع‌زدایی تبدیل شود تصریح کرد: سیستم نظارتی باید موانع و گرفتاری‌ها در بخش‌های تولید، سرمایه‌گذاری و اقتصادی با همکاری مدیران با رعایت سلامت اداری برطرف کنند.
وی، گره‌گشایی از مشکلات جامعه را رسالت و وظیفه مسئولان دانست و تاکید کرد: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی با بهره جستن از شعار تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها در رفع مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران تلاش وافر داشته باشند.
استاندار بوشهر با تاکید بر رفع موانع واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌ها افزود: برای رفع مشکلات این واحدها باید کارگروه تخصصی با همکاری مسئولان ذیربط تشکیل و راهکارهای برگشت این واحدها به چرخه فعالیت فراهم شود.
۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴
کد خبر : ۲۳۶,۸۷۳
کلیدواژه ها: جذب اعتبارات, کارگروه اشتغال, تسهیلات , روستایی و عشایری, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید