مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه خبر داد: بیش از 8 هزار نفر در کرمانشاه از مقرری بیمه بیکاری کرونا بهره مند شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: با شیوع بیماری کرونا 14 هزار و 141 نفر که شغل خود را از دست داده بودند در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند و فقط 8609 نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شناخته شدند و مقرری خود را دریافت کردند.
بیش از 8 هزار نفر در کرمانشاه از مقرری بیمه بیکاری کرونا بهره مند شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، حسن عزیزی اظهار کرد: به رغم شیوع بیماری کرونا، مراجع حل اختلاف در سطح استان به 4911 دادخواست بدوی و 829 دادخواست تجدیدنظر رسیدگی و صدور رأی کردند.

وی با اعلام این که خوشبختانه مدت رسیدگی به پرونده ها در مراجع استان کمتر از میانگین کشوری است، افزود: مدت زمان رسیدگی در هیات­های تشخیص 23 روز و در مراجع حل اختلاف 28 روز است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ، بازرسان کار را ضابطین قضایی و مشاوران امین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست که با حضور مستمر خود در کارگاه ها و در طول سال رعایت نکات ایمنی، بهداشتی و پروتکل های بهداشتی را متذکر می شوند.

وی افزود: در سال گذشته بیش از 12 هزار و 500 بازرسی ادواری، موردی و هدف دار از کارگاه های مشمول قانون کار در استان انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت 275 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان گفت: تعامل شرکای اجتماعی دولت یعنی تشکلات کارگری و کارفرمایی موجب امنیت شغلی، رونق تولیدات داخلی و بهبود فضای کسب و کار است که این اداره کل همکاری های لازم را با تشکلات کارگری و کارفرمایی دارد.

 

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۶,۸۷۷
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی,مقرری بیمه بیکاری,روبط کار,بازرسی کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید