۱۸۶۵ طرح اشتغال روستایی در قزوین تسهیلات دریافت کردند

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از سال ۹۶ تا ۹۹، یک هزار و ۸۶۵ طرح اشتغال روستایی در قزوین ۲۶۰ میلیارد و ۲۵۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تسهیلات دریافت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، وحید انتظاری معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از سال ۹۶ تا ۹۹، یک هزار و ۸۶۵ طرح اشتغال روستایی در قزوین ۲۶۰ میلیارد و ۲۵۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تسهیلات دریافت کرده اند.

وی افزود: از این میزان تسهیلات،  ۲۰۸ میلیارد و ۴۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان جهت ایجاد اشتغال سه هزار و ۵۹۰ نفر برای یک هزار و ۵۴۳ طرح از سال ۹۶ تا ۹۸ پرداخت شده است.

انتظاری گفت: همچنین مبلغ ۵۱ میلیارد و ۷۵۸ میلیون تومان برای اشتغال ۶۰۲ نفر به ۳۲۲ طرح در سال ۹۹ پرداخت شد.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به اهداف این طرح، گفت: تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در زمینه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای تولید در مناطق روستایی و عشایری از جمله اهداف اجرای این طرح بوده است.

انتظاری گفت: در این طرح، بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به منظور اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی برای ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت مشارکت کردند.

وی با اشاره به طرح ساماندهی و حمایت از کسب و کارهای خانگی، افزود: این طرح از ابتدای سال ۱۳۹۰ اجرا شد و در دولت تدبیر و امید در مجموع ۳۴ میلیارد و ۹۱۵ میلیون تومان تسهیلات در استان پرداخت شد.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹
کد خبر : ۲۳۶,۹۳۱
کلیدواژه ها: تسهیلات اشتغال روستایی, استان قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید